Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ հանդիպման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում է եղել երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության նվազման հարցը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Իհարկե, մեզ մտահոգում է երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության կրճատումը, քննարկեցինք, թե ինչ է անհրաժեշտ ձեռնարկել, որպեսզի այս ոլորտում իրավիճակը բարելավվի», — ասել է Օվերչուկը՝ մեկնաբանելով վարչապետների հանդիպումը։
Ըստ հայկական կողմի հաղորդագրության՝ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։ Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

В рамках Международного форума по охране природы и окружающей среды, проходящего в Республике Алтай, состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с председателем правительства России Михаилом Мишустиным.
Как сообщил журналистам заместитель председателя правительства РФ Алексей Оверчук, на встрече основное внимание было уделено снижению товарооборота между Арменией и Россией, передает РИА Новости.
«Конечно, нас тревожит сокращение товарооборота между нашими странами. Мы обсудили, какие меры следует предпринять, чтобы улучшить ситуацию в этой сфере», — заявил Оверчук.
По сообщению армянской стороны, обсуждение также коснулось текущего состояния армяно-российских отношений, повестки двустороннего сотрудничества, взаимодействия в рамках ЕАЭС, а также других вопросов, представляющих взаимный интерес. Пашинян находится в России с двухдневным визитом.