Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ հանդիպման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում է եղել երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության նվազման հարցը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Իհարկե, մեզ մտահոգում է երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության կրճատումը, քննարկեցինք, թե ինչ է անհրաժեշտ ձեռնարկել, որպեսզի այս ոլորտում իրավիճակը բարելավվի», — ասել է Օվերչուկը՝ մեկնաբանելով վարչապետների հանդիպումը։
Ըստ հայկական կողմի հաղորդագրության՝ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։ Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

On the sidelines of the International Forum on Nature and Environmental Protection in the Republic of Altai, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Russian Prime Minister Mikhail Mishustin.
Following the meeting, Russian Deputy Prime Minister Alexey Overchuk told reporters that the decline in trade turnover between Armenia and Russia was a key topic of discussion, according to RIA Novosti.
“Of course, we are concerned about the drop in trade between our countries. We discussed what steps are needed to improve the situation,” Overchuk said, commenting on the meeting.
According to a statement from the Armenian side, the talks also covered the current status of Armenia–Russia relations, bilateral cooperation, collaboration within the Eurasian Economic Union (EAEU), and other mutually important issues. Pashinyan is in Russia for a two-day visit.