Ներքին գործերի նախարարությունը 10 մլն 80 հազար դրամ կվճարի «ԱՐՏ ՕՖ ՇԻՆ» ՍՊԸ-ին Փրկարար ծառայության մասնաշենքում վերանորոգման աշխատանքների իրականացման համար։ Նախարարության հայտարարած գնանշման հարցմանը մասնակցել է 8 ընկերություն, որոնցից ամենացածր գինն առաջարկել է «ԱՐՏ ՕՖ ՇԻՆ»-ը։
Ուշագրավ է, որ այս ընկերություն հաճախակի է հաղթում պետական գնումներում և ստանում միլիոնավոր դրամների աշխատանքների պատվերներ, հայտնում է Factor.am-ը։
Օրինակ՝ նույն օրը՝ հուլիսի 27-ին, երբ ՆԳՆ-ն և ընկերությունը կնքել են պայմանագիրը, «ԱՐՏ ՕՖ ՇԻՆ»-ը շենքերի վերանորոգման մեկ այլ պայմանագիր էլ կնքել է «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի հետ՝ 3․8 մլն դրամ արժեքով։ Դրանից 1 ամիս առաջ՝ հունիսի 23-ին, «ԱՐՏ ՕՖ ՇԻՆ»-ը մոտ 5 մլն դրամի պայմանագիր է կնքել «Սպորտի կառավարման կենտրոն» ՓԲԸ-ի հետ, իսկ հունիսի 12-ին 20․1 մլն դրամի պատվեր է ստացել Չարենցավանի համայնքապետարանից, և այլն։
Ընդհանուր առմամբ՝ վերջին 2 տարում այն ստացել է 189 մլն դրամի պետպատվեր։ Պատվիրատուների շարքում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը, ՊԵԿ-ը, Հանրային հեռուստաընկերությունը և այլն։ Սա, թերևս, պատահական չէ․ «ԱՐՏ ՕՖ ՇԻՆ» ընկերությունը 2023 թվականին հիմնադրել է Տաթևիկ Տեր-Ղահրամանյանը։ Նա 2022-ի սեպտեմբերին Չարենցավանի ՏԻՄ ընտրությունների ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակում է եղել։

Министерство внутренних дел Армении выплатит 10 миллионов 80 тысяч драмов ООО «Арт оф Шин» за проведение ремонтных работ в здании Службы спасения. В объявленном министерством тендере участвовали 8 компаний, из которых «Арт оф Шин» предложила наименьшую цену и стала победителем.
Как сообщает «Factor.am », данная компания регулярно выигрывает тендеры по государственным закупкам и получает многомиллионные заказы.
Примечательно, что в тот же день — 27 июля, когда был подписан контракт с МВД, «Арт оф Шин» заключила еще одно соглашение с Национальным центром обеспечения качества профессионального образования на сумму 3,8 млн драмов. За месяц до этого, 23 июня, компания подписала договор на сумму около 5 млн драмов с ЗАО «Центр управления спортом», а 12 июня — получила заказ на 20,1 млн драмов от мэрии Чаренцавана.
В общей сложности за последние два года «Арт оф Шин» получила госзаказы на сумму 189 млн драмов. Среди её заказчиков — Аппарат премьер-министра, Комитет государственных доходов, Общественное телевидение Армении и другие. Вероятно, это не случайно: компанию в 2023 году основала Татевик Тер-Гаграманян, которая в сентябре 2022 года баллотировалась в Чаренцаванский орган местного самоуправления по списку партии «Гражданский договор».