Սյունիքի մարզ կատարած այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Նորավան բնակավայրի մոտակայքում գտնվող Իրան-Հայաստան 400 կվ լարման էլեկտրահաղորդման օդային գծի ենթակայան։
Նախագահը տեղում դիտարկել է իրականացված աշխատանքներն ու հետաքրքրվել ենթակայանի շահագործման մոտավոր ժամկետների և աշխատանքների ընդհանուր ծավալի վերաբերյալ։
Խաչատուրյանն այցելել է նաև Ներքին Խնձորեսկ, Տեղ, Կոռնիձոր բնակավայրեր, զրուցել բնակիչների հետ, հետաքրքրվել վերջին շրջանում տարբեր հիմնախնդիրների լուծման ուղղությամբ իրականացված ծրագրերի մասին, պատասխանել բարձրացված հարցերին։
Հանրապետության նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Ղարաբաղյան պատերազմներում զոհվածների հիշատակին և ծաղիկներ դրել Տեղում և Կոռնիձորում կանգնեցված հուշակոթողների մոտ։

As part of his visit to Syunik Province, President of the Republic Vahagn Khachaturyan visited the substation of the 400 kV Iran-Armenia overhead transmission line near the village of Noravan.
On site, the president examined the ongoing construction works and inquired about the estimated timeline for commissioning the substation as well as the overall project scope.
Khachaturyan also visited the villages of Nerkin Khndzoresk, Tegh, and Kornidzor, where he met with residents, discussed programs implemented to resolve various recent issues, and responded to questions raised by the community.
The president paid tribute to those who died in the Karabakh wars by laying flowers at the memorials in Tegh and Kornidzor.