Հայաստանի նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը քննադատաբար է արձագանքել պետական բյուջեից Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի համար 6 միլիոն դոլարի հատկացմանը՝ հայտարարելով, որ դա հակասահմանադրական է և պարունակում է կոռուպցիոն ռիսկեր։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Ըստ նրա՝ այս գործով պետք է զբաղվեն դատախազությունը, հակակոռուպցիոն մարմինները
«Պետական բյուջեից Լոպեսին 6 մլն դոլար տրամադրելը Երևանում ելույթ ունենալու համար հակասահմանադրական է. պետությունը ձեռնարկատիրական գործունեությամբ չի զբաղվում, քանզի դա մեծ կոռուպցիոն ռիսկեր է պարունակում։ Առավել ևս, որ համերգի տոմսեր էլ են վաճառվում. այն է, գործ ունենք մասնակի տնտհաշվարկի հետ. փողը հիմնականում պատկանում է ամբողջ հասարակությանը, իսկ համերգին մասնակցում են շաաաատ սահմանափակ թվով քաղաքացիներ։
Այս գործով պետք է զբաղվեն դատախազությունը, հակակոռուպցիոն մարմինները։ ԿԳՄՍ նախարար Ժ, Անդրեասյանը պետք է պատասխան տա, թե ի՞նչ հիմնավորումներով է ընտրել Լոպեսին, իսկ ֆինանսների նախարար Վ.Հովհաննիսյանը պիտի հարցաքննվի պետական բյուջեով չնախատեսված ծախսեր կատարելու համար»,–ասվում է գրառման մեջ։

Бывший премьер-министр Армении Грант Багратян резко раскритиковал выделение $6 миллионов из государственного бюджета на концерт Дженнифер Лопес в Ереване, заявив, что это противоречит конституции и содержит коррупционные риски. Об этом он написал на своей странице в Facebook.
По его словам, этим делом должны заняться Генеральная прокуратура и антикоррупционные органы.
«Выделение $6 миллионов из государственного бюджета Лопес за выступление в Ереване — это антиконституционно. Государство не должно заниматься предпринимательской деятельностью, так как это чревато коррупционными рисками. Тем более, что на концерт продаются билеты — значит, налицо частичное самофинансирование: деньги принадлежат в основном всему обществу, а участвует в концерте крайне ограниченное число граждан», — написал он.
Багратян подчеркнул, что Генпрокуратура и антикоррупционные структуры обязаны вмешаться. Он также призвал к ответственности министра образования, науки, культуры и спорта Жанну Андреасян, потребовав разъяснить, почему выбор пал на Лопес, и отметил, что министра финансов Ваагна Ованнисяна необходимо допросить за осуществление не предусмотренных бюджетом расходов.