ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջո Ուիլսոնը հայտարարել է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփն, իր կարծիքով, բացառիկ խաղաղարար է և արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի։
Քաղաքական գործչի խոսքով՝ Թրամփը կարևոր դեր է ունեցել մի շարք հակամարտող երկրների հաշտեցման գործընթացում՝ Կոնգո և Ռուանդա, Թաիլանդ և Կամբոջա, Պակիստան և Հնդկաստան, գրում է Minval.az-ը։
«Եվ ապագայում՝ Ադրբեջան և Հայաստան։ Թրամփն արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի»,–ընդգծել է Ուիլսոնը։
Շրջանառվում են տեղեկություններ այն մասին, թե ուրբաթ օրը Վաշինգտոնում հնարավոր է տեղի ունենա Փաշինյան-Ալիև հանդիպում։ Նշվում է, որ Բաքուն և Երևանը պատրաստ են հայտարարել խաղաղության համաձայնագիր կնքելու իրենց մտադրության մասին։ ՀՀ Կառավարության լրատվության վարչությունից ոչ հերքել, ոչ հաստատել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԱՄՆ կատարելիք այցի մասին մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող տեղեկատվությունը։

U.S. Representative Joe Wilson has stated that President Donald Trump is, in his view, an exceptional peacemaker and worthy of the Nobel Peace Prize.
According to Wilson, Trump played a vital role in resolving conflicts between several nations, including the Democratic Republic of the Congo and Rwanda, Thailand and Cambodia, and Pakistan and India, as reported by Minval.az .
“And in the future—Azerbaijan and Armenia. Trump deserves the Nobel Peace Prize,” Wilson emphasized.
Meanwhile, speculation is growing about a potential meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev in Washington on Friday. Reports suggest both Baku and Yerevan may declare their intention to sign a peace agreement. Armenia’s Government Press Office has neither confirmed nor denied Pashinyan’s possible U.S. visit, despite widespread media and social media coverage.