2025 թվականի հուլիսին հարկային մուտքերն ավելացել են 18.1 տոկոսով՝ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՊԵԿ նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը։
«2025 թվականի հուլիսին Պետական եկամուտների կոմիտեն հարկ վճարողների մասնակցությամբ ապահովել է 218.6 միլիարդ դրամի հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը 2024 թվականի հուլիսի ցուցանիշը գերազանցել է 33.5 միլիարդ դրամով կամ 18.1 տոկոսով։
Աճը պայմանավորված է տնտեսական ակտիվությամբ, հարկային կարգապահության բարձրացմամբ և ՊԵԿ-ի վարչարարության արդյունավետության բարձրացմամբ։ Պատասխանատու և հոգատար հարկ վճարողն է մեր պետության կայուն զարգացման և հանրության յուրաքանչյուր անդամի բարեկեցության իրական շարժիչ ուժը»,- գրել է Հակոբյանը։

В июле 2025 года налоговые поступления в Армении выросли на 18,1% по сравнению с тем же месяцем прошлого года. Об этом на своей странице в Facebook сообщил председатель Комитета государственных доходов (КГД) Эдуард Акопян.
По его словам, в июле 2025 года при участии налогоплательщиков КГД обеспечил сбор налогов и государственных пошлин на сумму 218,6 млрд драмов, что на 33,5 млрд драмов или 18,1% превышает показатель июля 2024 года.
Акопян отметил, что рост обусловлен экономической активностью, улучшением налоговой дисциплины и повышением эффективности администрирования со стороны КГД.
«Ответственный и заботливый налогоплательщик — это истинная движущая сила стабильного развития нашего государства и благополучия каждого члена общества», — написал он.