Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ընդունել է դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերին` ընդգծելով վերջինիս կարևոր ներդրումը երկու երկրների տնտեսական կապերի ամրապնդման գործում։
Անդրադարձ է կատարվել Միացյալ Թագավորության ներդրումային ներուժի ուսումնասիրությանը՝ Հայաստանի ազատ տնտեսական գոտիներում հնարավոր ներդրումների իրականացման նպատակով։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ փոխգործակցության հնարավորությունները, նախարարության կողմից տնտեսության դիվերսիֆիկացմանն ուղղված քայլերը և ՀՀ կառավարության կողմից վերջերս ընդունված արտահանման ռազմավարությունը։
«Հայաստանը հետաքրքրված է շարունակել և առավել խորացնել գործակցությունը Միացյալ Թագավորության հետ՝ համատեղ արդյունաբերական արտադրության, ազատ տնտեսական գոտիների զարգացման, ինչպես նաև նորարարության վրա հիմնված ձեռնարկատիրության խթանման ուղղությամբ», – նշել է Պապոյանը։

Министр экономики Геворг Папоян принял посла Великобритании Джона Галлагера, завершающего свою дипломатическую миссию, и подчеркнул его важный вклад в укрепление экономических связей между двумя странами.
Стороны обсудили изучение инвестиционного потенциала Великобритании с целью возможной реализации проектов в свободных экономических зонах Армении.
В ходе встречи были также рассмотрены перспективы двустороннего сотрудничества, шаги министерства по диверсификации экономики и недавно принятая экспортная стратегия правительства Армении.
«Армения заинтересована в продолжении и углублении сотрудничества с Великобританией в области совместного промышленного производства, развития свободных экономических зон и стимулирования предпринимательства, основанного на инновациях», — отметил Папоян.