Հայաստանի պետական պարտքը 2025 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ 13 մլրդ 852 մլն 137 հազար ԱՄՆ դոլար է:Նման տվյալներ է ներկայացրել ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն, հայտնում է Արմենպրեսը։
Արտաքին պարտքը 6 մլրդ 943 մլն 296 հազար, իսկ ներքինը՝ 6 մլրդ 908 մլն 842 հազար դոլար է:
Մեկամսյա կտրվածքով ՀՀ պետական պարտքն ավելացել է 116 մլն 520 հազար դոլարով: Ընդ որում՝ արտաքին պարտքը 46 մլն 7 հազար դոլարով պակասել է, իսկ ներքինն ավելացել է 162 մլն 527 հազար դոլարով:
2024 թվականի դեկտեմբերի 31-ին ՀՀ պետական պարտքը 12 մլրդ 842 մլն 240 հազար դոլար էր, որից արտաքինը՝ 6 մլրդ 454 մլն 151 հազար, իսկ ներքինը՝ 6 մլրդ 388 մլն 88 հազար դոլար:

По состоянию на 30 июня 2025 года государственный долг Армении составил 13 852 137 000 долларов США. Такие данные представил Статистический комитет Армении, передает «Арменпресс».
Внешний долг составил 6 943 296 000 долларов, а внутренний — 6 908 842 000 долларов.
В помесячном разрезе государственный долг Армении увеличился на 116 520 000 долларов. При этом внешний долг сократился на 46 007 000 долларов, тогда как внутренний вырос на 162 527 000 долларов.
По состоянию на 31 декабря 2024 года государственный долг Армении составлял 12 842 240 000 долларов. Из них внешний долг — 6 454 151 000 долларов, а внутренний — 6 388 088 000 долларов.