Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նախարարների կաբինետի հետ քննարկելու է Վաշինգտոնում օրերս ստորագրված Երևան-Բաքու համաձայնագրերը, Հարավային Կովկասում կայունության և տարածաշրջանային առևտրի ընդլայնման հարցեր։ Այդ մասին հայտնել է CNN Türk-ը
Էրդողանի գլխավորությամբ կառավարության նիստը կգումարվի օգոստոսի 11-ին հայտնում է Ermenihaber-ը։
«Օրակարգից դուրս չի մնալու նաև օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի նախաստորագրումը»,–ասվում է հրապարակման մեջ։
Գնահատականներ են տրվելու նաև Սիրիայի տարածքային ամբողջականության պաշտպանությանը միտված դիվանագիտական զարգացումներն ու գործողությունները:

11 Август 2025 - 10:49 AMT
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган намерен обсудить с кабинетом министров подписанные в Вашингтоне соглашения, а также стабильность на Южном Кавказе и расширение региональной торговли, сообщает CNN Türk.
Как передает «Ermenihaber», в повестку дня войдет и парафирование 8 августа в Вашингтоне «Соглашения об установлении мира и межгосударственных отношений между Республикой Армения и Республикой Азербайджан».
Кроме того, будут рассмотрены дипломатические шаги и действия, направленные на защиту территориальной целостности Сирии, а также концепция «Турция без терроризма».