IDBank-ի կանոնադրական կապիտալը համալրվել է 17 մլրդ ՀՀ դրամով՝ հասնելով 51 մլրդ ՀՀ դրամի։
Կանոնդրական կապիտալի համալրումն իրականացվել է չբաշխված շահույթի հաշվին՝ Բանկի բաժնետիրոջ 2025թ․ հուլիսի 9-ի որոշմամբ, և հաստատվել ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից։
Ռիսկերի կառավարման գծով տնօրեն Արթուր Համբարձումյանը կարևորել է այս քայլը Բանկի զարգացման ու ֆինանսական կայունության ճանապարհին։
«Համալրումը նպատակ ունի բարձրացնել բանկի ֆինանսական կայունությունը, ամրապնդել կապիտալի համարժեքության ցուցանիշները և ապահովել բանկի պատրաստակամությունը շարունակական զարգացման, նոր նախաձեռնությունների և թվային ներդրումների իրականացման հարցում», – ասել է Համբարձումյանը։

Из IDBank-а сообщают, что уставный капитал банка был увеличен на 17 млрд драмов и теперь составляет 51 млрд драмов.
Пополнение капитала было проведено за счет нераспределенной прибыли по решению акционера банка от 9 июля 2025 года, которое было одобрено Центральным банком Республики Армения.
Директор по управлению рисками Артур Амбарцумян подчеркнул значимость этого шага для развития и финансовой устойчивости банка.
«Это пополнение направлено на повышение финансовой устойчивости банка, укрепление показателей адекватности капитала, а также обеспечение готовности к дальнейшему развитию, новым инициативам и цифровым инвестициям», — отметил Артур Амбарцумян.