Վերջին օրերին Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության Միգրացիոն վարչությունն իր համապատասխան ստորաբաժանումների հետ սերտ համագործակցությամբ իրականացրել է համալիր միջոցառումներ, որոնց արդյունքում երկրից արտաքսվել է 34 օտարերկրացի, այդ թվում ՀՀ քաղաքացիներ:
Արտաքսվածների թվում կան նաև Հնդկաստանի, Ռուսաստանի, Նիգերիայի, Իրանի, Եգիպտոսի, Ադրբեջանի, Թուրքմենստանի, Պակիստանի, Քենիայի և Ղրղզստանի քաղաքացիներ, գրում է «Գրուզիա օնլայնը»։
Գործող օրենսդրությամբ նրանց արգելվել է կրկին մուտք գործել Վրաստան։
Նշվում է, որ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության Միգրացիոն վարչությունը պատասխանատու է երկրի տարածքում ապօրինի միգրացիայի դեմ պայքարի համար, և որ վարչության հիմնական գործառույթներից մեկն օտարերկրացիների հայտնաբերումն է, ովքեր Վրաստանում գտնվում են առանց օրինական հիմքերի, և նրանց հարկադիր արտաքսումը։

В последние дни Миграционное управление Министерства внутренних дел Грузии в тесном сотрудничестве с соответствующими подразделениями провело комплексные мероприятия, в результате которых из страны были выдворены 34 иностранных гражданина, включая граждан Армении.
Среди депортированных также оказались граждане Индии, России, Нигерии, Ирана, Египта, Азербайджана, Туркменистана, Пакистана, Кении и Киргизии, сообщает «Грузия онлайн».
В соответствии с действующим законодательством, этим лицам запрещено повторно въезжать в Грузию.
Миграционное управление МВД Грузии отвечает за борьбу с незаконной миграцией на территории страны. Одной из его основных функций является выявление иностранных граждан, находящихся в Грузии без законных оснований, и их принудительное выдворение.