Վերջին օրերին Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության Միգրացիոն վարչությունն իր համապատասխան ստորաբաժանումների հետ սերտ համագործակցությամբ իրականացրել է համալիր միջոցառումներ, որոնց արդյունքում երկրից արտաքսվել է 34 օտարերկրացի, այդ թվում ՀՀ քաղաքացիներ:
Արտաքսվածների թվում կան նաև Հնդկաստանի, Ռուսաստանի, Նիգերիայի, Իրանի, Եգիպտոսի, Ադրբեջանի, Թուրքմենստանի, Պակիստանի, Քենիայի և Ղրղզստանի քաղաքացիներ, գրում է «Գրուզիա օնլայնը»։
Գործող օրենսդրությամբ նրանց արգելվել է կրկին մուտք գործել Վրաստան։
Նշվում է, որ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության Միգրացիոն վարչությունը պատասխանատու է երկրի տարածքում ապօրինի միգրացիայի դեմ պայքարի համար, և որ վարչության հիմնական գործառույթներից մեկն օտարերկրացիների հայտնաբերումն է, ովքեր Վրաստանում գտնվում են առանց օրինական հիմքերի, և նրանց հարկադիր արտաքսումը։

In recent days, Georgia’s Ministry of Internal Affairs Migration Department, in close cooperation with its relevant divisions, carried out comprehensive operations resulting in the deportation of 34 foreign nationals, including citizens of Armenia.
Among those deported also were nationals of India, Russia, Nigeria, Iran, Egypt, Azerbaijan, Turkmenistan, Pakistan, Kenya, and Kyrgyzstan, according to Georgia Online.
Under current legislation, the deported individuals are prohibited from reentering Georgia.
The Migration Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs is responsible for combating illegal migration in the country. One of its primary functions is identifying foreign nationals residing in Georgia without legal grounds and ensuring their compulsory removal.