Սեպտեմբերի 5-ին Երևանում կկայանա Հայաստան– ԵԱՏՄ համաժողովը։ Այդ մասին հայտնել է միջոցառման կազմակերպիչ, «Իմ երկիր, իմ Հայաստան» հայկական շարժման առաջնորդ, «Անմահ գունդ» միջազգային շարժման համակարգող Մհեր Ավետիսյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ համաժողովին ներկայություն են ցուցաբերելու ճանաչված քաղաքական և տնտեսական վերլուծաբաններ, իսկ հիմնական բանախոսները լինելու են քաղաքական վերլուծաբաններ Դմիտրի Սիմեսը և Ֆյոդր Լուկյանովը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Համաժողովի ընթացքում կքննարկվեն Հայաստանի և Եվրասիական տնտեսական միության միջև հարաբերությունները, ԵԱՏՄ-ի ազդեցությունը Հայաստանի տնտեսական և քաղաքական զարգացման հեռանկարների վրա», – նշել է Ավետիսյանը։
Օգոստոսի 14-15-ը, Ղրղզստանի Չոլպոն Աթա քաղաքում ծրագրված է Եվրասիական տնտեսական խորհրդի միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, որտեղ Հայաստանը ներկայացնելու է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։ Ավելացնենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա չի լինելու այս նիստին, քանի որ գտնվում է արձակուրդում։

Конференция «Армения–ЕАЭС» пройдёт в Ереване 5 сентября. Об этом сообщил лидер армянского движения «Моя страна, моя Армения» и координатор международного движения «Бессмертный полк» Мгер Аветисян.
По данным Sputnik Армения, в мероприятии примут участие известные политические и экономические аналитики, а основными докладчиками станут политологи Дмитрий Саймс и Фёдор Лукьянов.
Аветисян отметил, что на форуме обсудят отношения между Арменией и Евразийским экономическим союзом, а также влияние ЕАЭС на перспективы экономического и политического развития страны.
14–15 августа в городе Чолпон-Ата (Киргизия) запланировано очередное заседание Межправительственного совета Евразийского экономического совета, на котором Армению будет представлять вице-премьер Мгер Григорян. Премьер-министр Никол Пашинян не примет участия в заседании, так как находится в отпуске.