Կառավարությունը հաստատել է Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող «Երևանի էլեկտրատրանսպորտ» ՓԲԸ-ի վարչական ու վերանորոգման շենքերի հիմնանորոգման նախագիծը, դրան կուղղվի 955 մլն դրամ։
Ըստ դրա՝ շենքերը, որոնք կառուցվել են 1950-ականներին, երբևէ հիմնանորոգման չեն ենթարկվել և ներկայումս ունեն վթարային վիճակ։ Մասնավորապես, արտաքին սալիկապատումն առատորեն քայքայվել է, տանիքը վնասված է, անձրևաջրերը թափանցում են ներս, ինչի հետևանքով տրանսպորտային միջոցների սպասարկումն դարձել է ոչ միայն դժվար, այլև ռիսկային։
«Հիմնանորոգման նախագծի նախահաշվային արժեքը կազմում է մոտ 1.15 մլրդ դրամ, սակայն պայմանագրով ընդհանուր գումարը սահմանվել է 955 մլն դրամ։ Շենքերի հիմնանորոգման համար կտրամադրվի 936.8 մլն դրամ, տեխնիկական հսկողության համար 11.9 մլն դրամ, հեղինակային հսկողության համար 6.5 մլն դրամ։ Քաղաքապետարանը և տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարարությունը նշում են, որ հիմնանորոգումը կարևոր է ոչ միայն շենքերի անվտանգության, այլև նոր ներկրվող տրոլեյբուսներն ու էլեկտրաբուսները սպասարկելու համար նոր շարժակազմը պահանջում է համապատասխան տեխնիկական կայան»,– նշված է նախագծում։
Ֆինանսավորման աղբյուրը կազմել են պետական գույքի մասնավորեցումից գոյացած միջոցները, ինչի արդյունքում նախագիծը չի ավելացնի պետական բյուջեի բեռը։

Правительство утвердило проект капитального ремонта административных и ремонтных зданий ЗАО «Ереванский электротранспорт», расположенных в Шенгавитском административном районе. На эти цели будет выделено 955 млн драмов.
Здания, построенные в 1950-х годах, никогда не подвергались капитальному ремонту и в настоящее время находятся в аварийном состоянии. В частности, сильно разрушена внешняя облицовка, повреждена крыша, дождевая вода просачивается внутрь, что делает обслуживание транспортных средств не только затруднительным, но и рискованным.
«Сметная стоимость капитального ремонта составляет около 1,15 млрд драмов, однако по договору общая сумма установлена на уровне 955 млн драмов. Из них 936,8 млн будет выделено на ремонт зданий, 11,9 млн — на технический надзор, 6,5 млн — на авторский надзор. Мэрия и Министерство территориального управления и инфраструктур отмечают, что ремонт необходим не только для обеспечения безопасности зданий, но и для обслуживания новых троллейбусов и электробусов, которые требуют соответствующей технической базы», — говорится в проекте.
Финансирование будет осуществлено за счет средств, полученных от приватизации государственного имущества, благодаря чему проект не увеличит нагрузку на государственный бюджет.