ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հանձնաժողովի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը ֆինանսական խնդիր չունի, որովհետև լավ է կառավարում ֆինանսները:
«Շատ փող կա» և «փողի խնդիր չկա» արտահայտությունները էապես տարբեր արտահայտություններ են, շատ փող չի լինում։ Որևէ միավորի փողի կարողությունները դրանք իր վրա առկա և վարկային հնարավորություններն են, ինչի արդյունքում էլ վարկային միջոցներ ենք կարողանում ներգրավել»,-ասել է Վարդանյանը, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա այդպես է պատասխանել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանի հարցին, թե եթե ինչպես ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն էր հայտարարում՝ Հայաստանում փողի խնդիր չկա, ապա ինչու են Ասիական զարգացման բանկից 45.3 մլն եվրո վարկ ներգրավում։

At a session of the National Assembly’s Financial-Credit and Budgetary Committee, its chair, Tsovinar Vardanyan, stated that Armenia does not face financial problems because it manages its finances effectively.
“There is a big difference between saying ‘there is a lot of money’ and ‘there is no money problem.’ There can never be ‘too much money.’ A unit’s financial capacity includes its available funds and its ability to borrow, which allows us to attract credit resources,” Vardanyan said, as quoted by Pastinfo.
She was responding to a question from opposition MP Artur Khachatryan of the Hayastan faction, who asked why, if—as President Vahagn Khachaturyan earlier declared—“there is no money problem” in Armenia, the government is taking a €45.3 million loan from the Asian Development Bank.