Իրանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Իսմայիլ Բեղային հայտարարել է, որ Իրանը դրական զարգացում է համարում Հայաստանի և Պակիստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման մասին համատեղ կոմյունիկեի ստորագրումը։
«Մենք լավ հարաբերություններ ունենք Պակիստանի և Հայաստանի հետ։ Հուսով ենք, որ մեր երկու հարևանների միջև հարաբերությունների հաստատումը կխթանի տարածաշրջանային երկրների ամրապնդմանը», — ասել է Բեղային, հայտնում է APA-ն։
Հայաստանի և Պակիստանի արտաքին գործերի նախարարները ստորագրել են կոմյունիկե երկու պետությունների միջև դիվանագիտական հարաբերություններ սկսելու վերաբերյալ։

Iranian Foreign Ministry spokesperson Ismail Baghaei stated that Iran considers the signing of the joint communiqué on the establishment of diplomatic relations between Armenia and Pakistan a positive development.
“We have good relations with both Pakistan and Armenia. We hope that the establishment of relations between our two neighbors will strengthen regional cooperation,” Baghaei said, as reported by APA.
The foreign ministers of Armenia and Pakistan have signed a communiqué on initiating diplomatic relations between the two states.