Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 10-ից մեկնարկում է ֆիզիկական անձանց եկամուտների տարեկան հայտարարագրման վերաբերյալ իրազեկումների նոր փուլը։
ՊԵԿ հարկ վճարողների սպասարկման վարչության կողմից կազմակերպվող իրազեկման միջոցառումների նոր շարքի առաջին հանդիպումը կկազմակերպվիԵրևանում, սեպտեմբերի 10-ին, ժամը՝ 16։00-ին, Կոմիտաս 35 հասցեում։
Հանդիպման ընթացքում մանրամասը կներկայացվեն ֆիզիկական անձանց եկամուտների տարեկան հայտարարագրերի ներկայացման հետ կապված անհրաժեշտ գործողություններն ու քայլերը: Hանդիպման համար նախատեսված դահլիճը կահավորված կլինի անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցներով, այդ թվում՝ համակարգիչներով և այն քաղաքացիները, որոնք ունեն բջջային նույնականացման քարտեր (miD), հնարավորություն կունենան, իրազեկմանը զուգահեռ, լրացնել և հանձնել եկամուտների տարեկան հայտարարագիրը։
Հանդիպմանը մասնակցելու համար քաղաքացիները պետք է [email protected] էլեկտրոնային փոստի հասցեին նախապես ուղարկեն հետևյալ տվյալները՝ անուն ազգանունը, ՀԾՀ-ն, կոնտակտային տվյալները և էլեկտրոնային փոստային հասցեն:
Միաժամանակ, կոմիտեն հայտնում է, որ սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում իրազեկման հերթական հանդիպումները նախատեսված է կազմակերպել սեպտեմբերի 12-ին, 17-ին, 19-ին, 24-ին և 26-ին, ժամը՝ 16։00-ին՝ նույն հասցեում։ Հաջորդ հանդիպումների մասին ևս լրացուցիչ կիրազեկվի։
ՊԵԿ-ը հիշեցնում է, որ ֆիզիկական անձանց եկամուտների հայտարարագրման գործընթացի պատշաճ կազմակերպման և իրազեկվածության մակարդակի բարձրացման նպատակով Երևանում և մարզերում տարբեր ձևաչափերով շարունակվում են իրազեկման միջոցառումները։

3 Сентябрь 2025 - 11:35 AMT
Комитет государственных доходов (КГД) сообщает о старте нового этапа информационно-разъяснительных встреч по годовому декларированию доходов физических лиц, начиная с 10 сентября.
Первая встреча, организованная управлением обслуживания налогоплательщиков КГД, пройдёт в Ереване, 10 сентября в 16:00, по адресу: ул. Комитаса 35.
Во время мероприятия подробно расскажут о необходимых действиях и шагах при подаче годовой декларации о доходах физических лиц. Зал будет оснащён всем необходимым оборудованием, включая компьютеры. Граждане, имеющие карту мобильной идентификации (miD), смогут на месте заполнить и подать декларацию.
Для участия необходимо заранее отправить на адрес [email protected] следующие данные: имя и фамилию, номер соцкарты (ՀԾՀ), контактную информацию и адрес электронной почты.
Дополнительные встречи также пройдут в сентябре — 12, 17, 19, 24 и 26 числа в 16:00 по тому же адресу. О последующих мероприятиях будет сообщено дополнительно.
КГД напоминает, что для надлежащей организации процесса декларирования доходов и повышения информированности граждан, аналогичные встречи продолжаются в Ереване и регионах в различных форматах.
Все наёмные работники в Армении обязаны подать декларацию о доходах с 1 ноября. Лица, подавшие декларацию, могут получить компенсацию социальных расходов на здравоохранение и образование за себя и членов семьи.