Ռուսաստանում կանխատեսում են, որ Հայաստանի հետ առևտրի ծավալը մինչև տարվա ավարտը զգալիորեն կկրճատվի։ Այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը Վլադիվոստոկում անցկացվող Արևելյան տնտեսական համաժողովի ընթացքում, հայտնում է ՏԱՍՍ–ը։
«Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև առևտրին, այն կրճատվել է, արդեն զգալիորեն կրճատվել է, և մենք ակնկալում ենք, որ տարեվերջին այն կրկնակի կնվազի նախորդ տարվա համեմատ։
Այսինքն՝ եթե նախորդ տարի այն կազմել է 12.4 միլիարդ դոլար, ապա այս տարի, հավանաբար, կլինի մոտ 6, գուցե մի քիչ ավելի», – ընդգծել է փոխվարչապետը։

В России прогнозируют значительное сокращение объёмов торговли с Арменией до конца текущего года. Об этом заявил заместитель председателя правительства РФ Алексей Оверчук в ходе Восточного экономического форума во Владивостоке, сообщает ТАСС.
«Что касается торговли между Россией и Арменией, она сократилась — уже значительно сократилась, и мы ожидаем, что к концу года она уменьшится вдвое по сравнению с прошлым годом. То есть, если в прошлом году товарооборот составил 12,4 миллиарда долларов, то в этом году, вероятно, будет около 6, может, немного больше», — подчеркнул Оверчук.