Ռուսաստանում կանխատեսում են, որ Հայաստանի հետ առևտրի ծավալը մինչև տարվա ավարտը զգալիորեն կկրճատվի։ Այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը Վլադիվոստոկում անցկացվող Արևելյան տնտեսական համաժողովի ընթացքում, հայտնում է ՏԱՍՍ–ը։
«Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև առևտրին, այն կրճատվել է, արդեն զգալիորեն կրճատվել է, և մենք ակնկալում ենք, որ տարեվերջին այն կրկնակի կնվազի նախորդ տարվա համեմատ։
Այսինքն՝ եթե նախորդ տարի այն կազմել է 12.4 միլիարդ դոլար, ապա այս տարի, հավանաբար, կլինի մոտ 6, գուցե մի քիչ ավելի», – ընդգծել է փոխվարչապետը։

Russia expects a sharp decline in trade volume with Armenia by the end of the year, according to Russian Deputy Prime Minister Alexei Overchuk, who made the statement at the Eastern Economic Forum in Vladivostok, reports TASS.
“As for trade between Russia and Armenia, it has already significantly decreased, and we expect it will drop by half by the end of the year compared to last year. That is, if last year it amounted to $12.4 billion, this year it will likely be around $6 billion, maybe a bit more,” Overchuk emphasized.