2025 թվականի օգոստոս ամսին Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվը կազմել է 334, 396, հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեն։
Նախորդող տարի նույն ժամանակահատվածում Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվը եղել է 300,919։
2025 թ. հունվար-օգոստոսին դեպի Հայաստան առավել շատ զբոսաշրջային այցելություններ գրանցվել են Ռուսաստանից (41%), Վրաստանից (13%) և Իրանից (8%):
Ավելի վաղ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ օգոստոսին նորից զբոսաշրջային աճ և ռեկորդ ունենք։ Նա նշել էր, որ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճը կազմում է 33,477 կամ +11,1%:

16 Сентябрь 2025 - 15:19 AMT
Как сообщает Комитет по туризму Министерства экономики Армении, в августе 2025 года в страну прибыло 334 396 туристов.
Для сравнения, в августе 2024 года количество туристов составило 300 919.
С января по август 2025 года наибольшее количество туристических визитов в Армению было зафиксировано из России (41%), Грузии (13%) и Ирана (8%).
Ранее министр экономики Армении Геворг Папоян сообщил на своей странице в Facebook, что в августе снова зафиксирован рост и установлен новый туристический рекорд: по сравнению с тем же периодом прошлого года число визитов увеличилось на 33 477, или 11,1%.