«Տաշիր» ընկերությունների խմբի փոխնախագահ Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքում արձագանքել է ՀԷՑ ՓԲԸ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանի՝ վերջին օրերի հայտարարություններին, որոնք վերաբերում են ՀԷՑ-ի ղեկավարության վարձատրությանը։
Նա նշել է, որ 9 ամսում, ինչ նշանակվել է ՀԷՑ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ, հրաժարվել է աշխատավարձից և ոչ մի կոպեկ չի ստացել։
«9 ամիս է` նշանակվել եմ ՀԷՑ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ: Առաջին իսկ օրվանից հրաժարվել եմ աշխատավարձից և 9 ամսում ՀԷՑ-ից ստացել եմ 0 դրամ:
Հասանելիք աշխատավարձս ուղղվել է էներգետիկ համակարգում ցածր վարձատրվող աշխատակիցների պարգևավճարների բյուջե: Խնդրում եմ «փաստեր» նշելուց մի նշեք այնպես, որ դրանք մարդկանց հատուկ շփոթության մեջ գցեն»,–գրել է նա։
Ավելի վաղ Ռոմանոս Պետրոսյանը, պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, թե՝ արդյոք ճի՞շտ են տեղեկությունները, որ ինքը ՀԷՑ-ից 7 միլիոն դրամ աշխատավարձ է ստանում, ասել է, որ նման թվեր են վկայակոչողները տասնյակ միլիոնանոց պարգևավճարներ են ստանում։
«Դա անձնական տվյալ է, չեմ ուզում հրապարակել, բայց դուք կտեսնես իմ հայտարարգրի մեջ։ Ավելին ասեմ, այդ սուբյեկտները, որ նման թվեր են վկայակոչում, նրանց ստացած տասնյակ միլիոնանոց պարգևավճարներից ես ու նշանակած թիմը հրաժարվել ենք, ու բոլորն ուղղել ենք ՀԷՑ-ի սոցիալական ամենաներքևի շեմին»,-ասել էր Պետրոսյանը։

24 Сентябрь 2025 - 09:31 AMT
Вице-президент группы компаний «Ташир» Нарек Карапетян в Facebook ответил на недавние заявления депутата от правящей партии «Гражданский договор» Романоса Петросяна о вознаграждениях руководства Электрических сетей Армении (ЭСА).
По словам Карапетяна, за 9 месяцев своей работы в должности председателя совета директоров ЭСА он не получил от компании ни одного драма.
«9 месяцев назад я был назначен председателем совета директоров ЭСА. С первого дня отказался от зарплаты и за это время получил от ЭСА 0 драмов. Моя причитающаяся зарплата была направлена в бюджет премий для низкооплачиваемых работников энергетической системы. Прошу, приводя “факты”, не делать это так, чтобы вводить людей в заблуждение», — написал он.
Ранее, отвечая на вопрос журналистов о том, действительно ли он получает 7 миллионов драмов зарплаты от ЭСА, Романос Петросян заявил, что подобные цифры приводят те, кто сам получал десятки миллионов в виде премий.
«Это личные данные, не хочу их сейчас обнародовать, но вы увидите всё в моей декларации. Более того, лица, которые упоминают такие суммы, сами получали десятки миллионов премий. Мы с командой отказались от всего и направили средства самым низкооплачиваемым сотрудникам ЭСА», — сказал Петросян.