ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Ռուսաստանի նախագահի Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ սեպտեմբերի 25–ին Մոսկվայում կայանալիք Գլոբալ ատոմային համաժողովին։ Այդ մասին հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Մասնակիցների թվում են նաև Միջազգային ատոմային էներգիայի գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Մյանմայի ժամանակավոր նախագահ Մին Աուն Հլայնը և Եթովպիայի վարչապետ Աբի Ահմեդը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ըստ հաղորդագրության՝ սեպտեմբերի 25-ին Պուտինը ելույթ է ունենալու Գլոբալ ատոմային համաժողովում, որը նվիրված է Ռուսաստանի ատոմային արդյունաբերության 80-ամյակին։
Հրավիրված են նաև Իրանի Իսլամական Հանրապետության, Ուզբեկստանի Հանրապետության, Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության, Նիգերի Հանրապետության և որոշ մասնագիտացված կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ։
Նշվում է, որ համաժողովից հետո Պուտինը մի շարք հանդիպումներ կունենա պատվիրակությունների ղեկավարների հետ։

Премьер-министр Никол Пашинян примет участие в Глобальном атомном форуме в Москве, посвящённом 80-летию российской атомной промышленности, вместе с президентом Владимиром Путиным.
Как сообщила пресс-служба Кремля, мероприятие состоится 25 сентября и соберёт мировых лидеров и представителей международных организаций, передаёт РИА Новости.
Среди участников — генеральный директор МАГАТЭ Рафаэль Гросси, президент Белоруссии Александр Лукашенко, временный президент Мьянмы Мин Аун Хлайн и премьер-министр Эфиопии Абий Ахмед.
Приглашены также делегации Ирана, Узбекистана, Египта, Нигера и ряда специализированных организаций.