«Կիլիկիա» գարեջրի գործարանը, որը շուրջ երեք օր դադարեցրել էր աշխատանքը, այսօր վերականգնել է իր գործունեությունը։ Ինչպես FactorTV-ին հայտնել են Քննչական կոմիտեից, սեպտեմբերի 26–ին ՀՀ քննչական կոմիտեի ՊԵԿ քննչական վարչությունը գործարանում իրականացրել է մի շարք քննչական գործողություններ։
«2022 թվականին նախաձեռնված քրեական վարույթ է: Գտնվում է նախաքննության փուլում: Կատարվել են քննչական գործողություններ: Տնտեսվարողին թույլատրվել է շարունակել գործունեությունը»,- տեղեկացրել է ՔԿ մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը, գրում է Factor.am-ը։

29 Сентябрь 2025 - 12:58 AMT
Пивоваренный завод «Киликия», приостановивший деятельность примерно на три дня, сегодня возобновил работу. Как сообщили в Следственном комитете, 26 сентября следственное управление Комитета госдоходов Армении провело на заводе ряд следственных действий.
«Это уголовное дело, инициированное в 2022 году. Оно находится на стадии предварительного расследования. Были проведены следственные действия. Хозяйствующему субъекту разрешено продолжить деятельность», — заявила пресс-секретарь СК Кима Авдалян, пишет Factor.am .