Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը 20 մլն դրամի տուգանք է սահմանել «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի նկատմամբ՝ ջրամատակարարման գրաֆիկի և կարգավորող մարմնի պահանջները ժամկետների խախտմամբ կատարելու համար։ Որոշումն ընդունվել է հանձնաժողովի սեպտեմբերի 30-ին կայացած նիստում։
Առաջին խախտման դեպքում «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ի կողմից չի պահպանվել խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման ծառայությունների մատուցման կանոնների (կանոններ) 136-րդ կետը, այն է՝ ընկերության պաշտոնական կայքում հրապարակված 2025 թվականի Սարալանջ գյուղի ջրամատակարարման գրաֆիկի խախտումը։
Երկրորդի դեպքում ընկերությունը հանձնաժողովի թվով 21 հարցումներին պատասխանել է սահմանված ժամկետների խախտմամբ, այդպիսով խախտվել է կանոնների 164-րդ կետը։
Հաշվի առնելով վարչական վարույթի շրջանակում հաստատված իրավախախտումները՝ ՀԾԿՀ-ն յուրաքանչյուր խախտման համար «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ին տուգանել է տասը միլիոն դրամ գումարի չափով։
Վերջին տարիներին քաղաքացիները պարբերաբար դժգոհում են «Վեոլիա Ջրի» մատուցած ծառայությունների որակից, այդ թվում՝ հաճախակի ջրանջատումներից և ջրի որակից։
Երևանի ջրամատակարարման և կոյուղու համակարգը սպասարկվում է ֆրանսիական «Վեոլիա Ջուր» ընկերության կողմից, որը գործում է վարձակալական պայմանագրով։ Ընկերությունը պատասխանատու է միայն ընթացիկ սպասարկման համար, մինչդեռ ցանցերի հիմնանորոգման պարտավորությունը մնում է պետությանը, քանի որ սակագները չեն ապահովում այդ ծախսերի ծածկումը։

Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) на заседании 30 сентября приняла решение оштрафовать ЗАО «Веолия Джур» на 20 млн драмов за несоблюдение графика водоснабжения и нарушение сроков при выполнении требований регулятора.
В первом случае компания нарушила пункт 136 правил предоставления услуг питьевого водоснабжения и водоотведения, не обеспечив выполнение графика водоснабжения 2025 года в селе Сараландж, опубликованного на официальном сайте.
Во втором случае «Веолия Джур» с нарушением сроков ответила на 21 запрос комиссии, чем нарушила пункт 164 правил.
Учитывая зафиксированные в рамках административного производства правонарушения, КРОУ назначила компании штраф в размере 10 млн драмов за каждое нарушение.
В последние годы граждане неоднократно выражали недовольство качеством услуг «Веолия Джур», в том числе из-за частых отключений воды и её качества.
Систему водоснабжения и канализации Еревана обслуживает французская компания «Веолия Джур» по договору аренды. Компания отвечает только за текущее обслуживание, в то время как капитальный ремонт сетей остаётся обязанностью государства, поскольку тарифы не покрывают эти расходы.