Թուրքիայի ընտանիքի և սոցիալական ծառայությունների նախարար Մահինուր Օզդեմիր Գյոքթաշը X-ի միկրոբլոգում մանրամասներ է ներկայացրել Բելգրադում անցկացվող RISE 2025 համաժողովի շրջանակում ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ կայացած հանդիպումից։
«Բելգրադի կանանց համաժողովի շրջանակում հանդիպեցինք Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար պարոն Արսեն Թորոսյանի հետ։ Մենք քննարկեցինք սոցիալական ծառայությունների ոլորտում իրականացվող ծրագրերը և գնահատեցինք մեր ջանքերը՝ դրանց շրջանակը ընդլայնելու և որակը բարելավելու համար»,– գրել է թուրք նախարարը, հայտնում է Factor.am-ը:
Նա հավելել է, որ շարունակելու են վճռականորեն աշխատել կանանց հզորացման, ինչպես նաև ընտանիքների բարեկեցության և երեխաների ապագայի ուղղությամբ՝ միջազգային կապերի միջոցով։

1 Октябрь 2025 - 12:51 AMT
Министр семьи и социальных служб Турции Махинур Оздемир Гёкташ в своем микроблоге X рассказала о встрече с министром труда и социальных вопросов Армении Арсеном Торосяном, состоявшейся в рамках конференции RISE 2025 в Белграде.
«В рамках женской конференции в Белграде мы встретились с министром труда и социальных вопросов Армении господином Арсеном Торосяном. Мы обсудили реализуемые программы в сфере социальных услуг и оценили усилия по расширению их охвата и улучшению качества», – написала турецкий министр, сообщает «Factor.am ».
Она добавила, что стороны продолжат решительную работу в направлении расширения прав женщин, укрепления благополучия семей и обеспечения будущего детей через международные связи.