Թուրքիայի ընտանիքի և սոցիալական ծառայությունների նախարար Մահինուր Օզդեմիր Գյոքթաշը X-ի միկրոբլոգում մանրամասներ է ներկայացրել Բելգրադում անցկացվող RISE 2025 համաժողովի շրջանակում ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ կայացած հանդիպումից։
«Բելգրադի կանանց համաժողովի շրջանակում հանդիպեցինք Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար պարոն Արսեն Թորոսյանի հետ։ Մենք քննարկեցինք սոցիալական ծառայությունների ոլորտում իրականացվող ծրագրերը և գնահատեցինք մեր ջանքերը՝ դրանց շրջանակը ընդլայնելու և որակը բարելավելու համար»,– գրել է թուրք նախարարը, հայտնում է Factor.am-ը:
Նա հավելել է, որ շարունակելու են վճռականորեն աշխատել կանանց հզորացման, ինչպես նաև ընտանիքների բարեկեցության և երեխաների ապագայի ուղղությամբ՝ միջազգային կապերի միջոցով։

Turkey’s Minister of Family and Social Services, Mahinur Özdemir Göktaş, shared details on her meeting with Armenian Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan, held on the sidelines of the RISE 2025 conference in Belgrade.
“As part of the Women’s Conference in Belgrade, we met with Mr. Arsen Torosyan, Armenia’s Minister of Labor and Social Affairs. We discussed current projects in the field of social services and evaluated our efforts to expand their scope and improve their quality,” Göktaş wrote on X, as reported by Factor.am .
She added that they remain committed to working decisively on women’s empowerment, family welfare, and children’s future through international partnerships.