2025 թվականի հունվարից սեպտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում պետական բյուջեի հարկային եկամուտներն ու պետական տուրքերը 7.4 միլիարդ դրամով գերազանցել են նախապես սահմանված ցուցանիշը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պետական բյուջե են մուտքագրվել 2 տրլն 13 մլրդ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, որոնք նախորդ տարվա հունվար-սեպտեմբերի համեմատ ավել են 13.9 տոկոսով կամ 245.6 միլիարդ դրամով։
Շնորհակալություն եմ հայտնում աշխատող, արդյունք ստեղծող, օրենքով սահմանված հարկերը վճարող բոլոր քաղաքացիներին եւ այն պետական ծառայողներին, ում աշխատանքը նպաստում է պետական բյուջեի հարկային եկամուտների աճին»,-ասվում է գրառման մեջ։

From January to September 2025, Armenia’s tax and state duty revenues exceeded projections by 7.4 billion drams, Prime Minister Nikol Pashinyan announced on his Facebook page.
According to the post, a total of 2 trillion 13 billion drams in tax revenues and state duties were collected, which is a 13.9% or 245.6 billion dram increase compared to the same period in 2024.
“I thank every citizen who works, creates value, and pays their taxes in accordance with the law, and every public servant whose work contributes to the growth of the state budget’s tax revenues,” the Prime Minister wrote.