2025 թվականի հունվարից սեպտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում պետական բյուջեի հարկային եկամուտներն ու պետական տուրքերը 7.4 միլիարդ դրամով գերազանցել են նախապես սահմանված ցուցանիշը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պետական բյուջե են մուտքագրվել 2 տրլն 13 մլրդ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, որոնք նախորդ տարվա հունվար-սեպտեմբերի համեմատ ավել են 13.9 տոկոսով կամ 245.6 միլիարդ դրամով։
Շնորհակալություն եմ հայտնում աշխատող, արդյունք ստեղծող, օրենքով սահմանված հարկերը վճարող բոլոր քաղաքացիներին եւ այն պետական ծառայողներին, ում աշխատանքը նպաստում է պետական բյուջեի հարկային եկամուտների աճին»,-ասվում է գրառման մեջ։

С января по сентябрь 2025 года налоговые поступления и государственные пошлины в государственный бюджет Армении превысили запланированные показатели на 7,4 миллиарда драмов. Об этом сообщил премьер-министр Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
В общей сложности в бюджет поступили 2 трлн 13 млрд драмов, что на 13,9% или на 245,6 млрд драмов больше по сравнению с аналогичным периодом 2024 года.
«Благодарю всех граждан, кто работает, создает результат и платит налоги по закону, а также тех государственных служащих, чья работа способствует росту налоговых поступлений в бюджет», — говорится в публикации премьер-министра.