Կառավարությունը սուբվենցիոն ծրագրերով մարզերին ավելի քան 1 մլրդ 582 մլն դրամ կհատկացվի: Այդ մասին ասվել է կառավարության նիստում։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը հայտնել է, որ ներկայացված որոշման նպատակն է 2025 թվականի պետական բյուջեից համաֆինանսավորել համայնքային ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրեր։
Ըստ նախագծի՝ կհամաֆինանսավորվի 24 համայնքի կողմից ներկայացված 26 ծրագիր։
«Ցանկանում եմ նշել, որ սույն որոշման հաստատմամբ կունենանք 2025 թվականի պետական բյուջեից 14.9 մլրդ դրամի համաֆինանսավորված սուբվենցիոն ծրագրեր»,- նշել է փոխնախարարը։

The Armenian government has approved the allocation of over 1.58 billion drams in state support for regional projects under the subsidy (subvention) program. The decision was announced during a Cabinet meeting.
Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Armen Simonyan stated that the initiative aims to co-finance community infrastructure development projects from the 2025 state budget.
According to the plan, 26 projects submitted by 24 communities will be co-funded.
“With the adoption of this decision, the total co-financing from the 2025 state budget for subvention programs will reach 14.9 billion drams,” Simonyan added.