Հոկտեմբերի 14-19-ը CaseKey նախագծի հավաքական թիմը կմասնակցի Մյունստերի համալսարանի քեյս ակումբի կողմից կազմակերպվող բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթին։
Գերմանիայում անցկացվող մրցույթը տարվա երրորդ միջազգային մրցույթն է, որին հայկական թիմի մասնակցությունը հովանավորում է Բիբլոս Բանկ Արմենիան։ 2024 թ․ ի վեր՝ Բանկը ֆինանսավորել է CaseKey հավաքական թիմերի մասնակցությունը 4 հեղինակավոր միջազգային մրցույթի Բուդապեշտում, Բելգրադում և Մյունստերում։
Մյունստերի մրցույթն անցկացվում է արդեն 9-րդ անգամ։ Այն Եվրոպայի ամենահեղինակավոր մրցույթներից է, որի ընթացքում մասնակիցներն աշխատում են Գերմանիայի առաջատար ընկերությունների տրամադրած բիզնես խնդիրների վրա։
Գերմանիա մեկնելուց առաջ հայկական թիմին, ավանդույթի համաձայն, հաջողություն է մաղթել Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
«Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակ ֆինանսավորում է CaseKey նախագծի ապագա նորարարների մասնակցությունը միջազգային մրցույթներին, քանի որ նման հարթակները տալիս են գիտելիք, որը դասասենյակում գուցե հասանելի չլինի։ Միջազգային մրցույթին մասնակցելով՝ երիտասարդները ոչ միայն մրցելու են այլ թիմերի հետ, այլև տեսնելու են՝ ինչպես են մտածում իրենց հասակակիցները Հայաստանից դուրս, ինչպես է բիզնեսը հարմարվում փոփոխվող աշխարհին, ու թե ինչպես են գաղափարներն արդյունք տալիս։ Ակնկալում ենք, որ այս մրցույթից նույնպես երիտասարդ մասնագետները կքաղեն առավելագույնը»,- մասնակիցների հետ բիզնես նախաճաշի ժամանակ ասել է Հայկ Ստեփանյանը։
«Մյունստերի միջազգային բիզնես քեյս մրցույթին մեր մասնակցությունը ևս մեկ հնարավորույթյուն է՝ ցույց տալու, որ հայկական թիմերն արդեն վստահորեն կանգնում են համաշխարհային հարթակներում։ Նման փորձառությունները ոչ միայն մեծացնում են ուսանողների գիտելիքներն ու հմտությունները, այլև ներկայացնում են մեր երկրի ստեղծարար ու աշխատասեր երիտասարդությանը միջազգային ասպարեզում։ Այս ամենը հնարավոր է դառնում այնպիսի գործընկերոջ շնորհիվ, ինչպիսին Բիբլոս Բանկ Արմենիան է․ Բանկի շարունակական աջակցությունն արդեն չորրորդ անգամ հնարավորություն է տալիս CaseKey-ի թիմին արժանապատվորեն ներկայացնելու Հայաստանն արտերկրում»,- նշեցլ է CaseKey մրցույթի համահիմնադիր Արշակ Կարապետյանը։
Մյունստերի մրցույթին մասնակցում է 12 թիմ Կանադայից, Մեքսիկայից, Հոնկոնգից, Իռլանդիայից, Հունգարիայից, Գերմանիայից, Նորվեգիայից, Լիբանանից և Հայաստանից։
Հայկական թիմի անդամները 4 են՝ ներառյալ 3 փորձառու երիտասարդ, որոնք նախորդ տարիներին նույնպես մասնակցել են բիզնես խնդիրների լուծման միջազգային մրցույթների։
Բիբլոս Բանկ Արմենիան CaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի կողքին է արդեն երեք տարի՝ 2025թ․ դառնալով նախագծի ռազմավարական գործընկերը։ Կրթությունը Բանկի առաջնային ԿՍՊ ուղղությունն է։ Բանկն ամեն տարի ներդրումներ է կատարում տարբեր որակյալ կրթական նախագծերում։

From October 14-19, the collective team of the CaseKey project will take part in a business case competition organized by the Case Club of the University of Münster.
This competition in Germany is the third international event of the year where the Armenian team is sponsored by Byblos Bank Armenia. Since 2024, the Bank has funded the participation of CaseKey’s collective teams in four renowned international competitions in Budapest, Belgrade, and Münster.
Currently in its 9th edition, the Münster competition stands as one of Europe’s most prestigious case competitions, featuring business challenges sourced from leading German companies.
As per tradition, Hayk Stepanyan, CEO of Byblos Bank Armenia, wished the Armenian team success ahead of their departure for Germany.
"Byblos Bank Armenia remains committed to supporting the participation of future innovators from CaseKey in international competitions, as these platforms offer valuable insights that often go beyond the classroom. Through their involvement, young people not only compete with teams from around the world, but also gain a deeper understanding of how their peers outside Armenia think, how businesses adapt to a rapidly changing world, and how ideas turn into results. We expect the participants to make the most of this opportunity," said Hayk Stepanyan at a business breakfast with the young people.
“Our participation in the Münster International Business Case Competition is yet another opportunity to demonstrate that Armenian teams are confidently establishing themselves on global platforms,” said Arshak Karapetyan, co-founder of CaseKey. “Experiences like these not only enhance students’ knowledge and skills, but also showcase the creativity and dedication of Armenian youth on the international stage. This would not be possible without partners like Byblos Bank Armenia. Their continued support has enabled the CaseKey team to proudly represent Armenia abroad for the fourth time.”
The Munster competition hosts 12 international teams from Canada, Mexico, Hong Kong, Ireland, Hungary, Germany, Norway, Lebanon, and Armenia.
The Armenian team is composed of four members, including three experienced participants who have previously represented Armenia in international business case competitions.
For the past three years, Byblos Bank Armenia has actively supported the CaseKey business case competition, officially becoming its strategic partner in 2025. As part of its CSR priorities, the Bank places a strong emphasis on education, consistently investing in impactful, high-quality educational programs.