ՀՀ կենտրոնական բանկը bank24.am ընկերությանը չի տրամադրվել որևէ տեսակի գործունեություն իրականացնելու լիցենզիա, հետևաբար՝ վերջինս գործում է ԿԲ վերահսկողության շրջանակից դուրս:
Կենտրոնական բանկի կողմից ձեռք բերված տեղեկությունների ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ տվյալ անվանումով ներկայացող ընկերությունն իր կողմից բացված կայքէջերի և տարբեր սոցիալական ցանցերում (Tiktok, Facebook, Instagram) հրապարակված գովազդների միջոցով հանդես է գալիս վարկեր տրամադրելու հրապարակային առաջարկությամբ:
«Զեղծարարություններից և ֆինանսական կորուստներից խուսափելու նպատակով քաղաքացիներին հորդորում ենք զգոն լինել և օգտվել բացառապես ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզավորված ֆինանսական ծառայություններ մատուցող կազմակերպություններից:
Կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզավորված բանկերի և վարկային կազմակերպությունների ցանկը ներկայացված են ՀՀ կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքէջում։

Центральный банк Армении (ЦБ) сообщил, что компания, действующая под названием Bank24.am, не имеет лицензии на осуществление какой-либо деятельности, а значит работает вне рамок надзора ЦБ.
В результате анализа полученной информации было установлено, что компания под этим названием, используя собственные сайты и страницы в социальных сетях (TikTok, Facebook, Instagram), распространяет публичные предложения о предоставлении кредитов, не имея на то соответствующих разрешений.
«Во избежание мошенничества и финансовых потерь призываем граждан быть внимательными и пользоваться услугами исключительно тех организаций, которые лицензированы Центральным банком Республики Армения», — говорится в сообщении.
Список лицензированных банков и кредитных организаций размещён на официальном сайте Центрального банка Армении.