ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2025 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2025-ի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան1 տրիլիոն 439 միլիարդ 339 միլիոն դրամ, նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմել է 1 տրիլիոն 323 միլիարդ 206 միլիոն դրամ, կամ ավելի է հավաքագրվել 116 միլիարդ 133 միլիոն դրամ:
Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 1 տրիլիոն 178 միլիարդ 761 միլիոնդրամ, նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմելէ 1 տրիլիոն 95 միլիարդ 131 միլիոն դրամ, կամ ավելի է հավաքագրվել 83 միլիարդ 630 միլիոն դրամ։ Մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 260 միլիարդ 577 միլիոն դրամ, նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմելէ 228 միլիարդ 74 միլիոն դրամ, կամավելի է հավաքագրվել 32 միլիարդ 503 միլիոն դրամ։

25 Октябрь 2025 - 07:18 AMT
На официальном сайте Комитета государственных доходов (КГД) опубликованы данные о налогах и сборах, уплаченных 1000 крупнейшими налогоплательщиками Армении за январь–сентябрь 2025 года.
Согласно отчету, за девять месяцев 2025 года 1000 крупнейших налогоплательщиков перечислили в госбюджет более 1 трлн 439 млрд 339 млн драмов. Это на 116 млрд 133 млн драмов больше по сравнению с аналогичным периодом 2024 года, когда сумма составила 1 трлн 323 млрд 206 млн драмов.
Выплаты в налоговые органы составили более 1 трлн 178 млрд 761 млн драмов, что на 83 млрд 630 млн драмов больше, чем в прошлом году (1 трлн 95 млрд 131 млн драмов).
Сумма, поступившая в таможенные органы, превысила 260 млрд 577 млн драмов, что на 32 млрд 503 млн драмов больше по сравнению с 228 млрд 74 млн драмов за тот же период 2024 года.