2025 թվականի հոկտեմբերի 20–21-ին IDBank-ը մասնակցել է Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի Բանկային Ասոցիացիայի (BACEE) 50-րդ հոբելյանական միջազգային բանկային համաժողովին՝ որպես արծաթե հովանավոր։ Համաժողովը նվիրված էր Ասոցիացիայի 25-ամյակին և տեղի է ունեցել Ավստրիայի Վիեննա քաղաքում՝ համախմբելով Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, Հարավարևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի բանկային և ֆինանսական ոլորտների առաջատար ղեկավարներին ու մասնագետներին։
Բանկը ներկայացնում էր Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը: Նա նաև մասնակցել է տարածաշրջանային բանկերի ղեկավարների կլոր սեղան-քննարկմանը՝ խոսելով տարածաշրջանի ֆինանսական միջավայրի ձևավորող հիմնական մարտահրավերների, ռազմավարությունների և հաջողության օրինակների մասին։
IDBank-ի մասնակցությունը ևս մեկ անգամ ընդգծում է միջազգային համագործակցության, տարածաշրջանային գործընկերության զարգացման և ֆինանսական ծառայությունների նորարարական մոտեցումների նկատմամբ հանձնառությունը։ 2025 թվականի ապրիլին պաշտոնապես միանալով BACEE-ին՝ բանկը շարունակում է ամրապնդել իր դիրքերը միջազգային ֆինանսական համայնքում և նպաստել զարգացող շուկաներում բանկային համակարգի ապագայի վերաբերյալ երկխոսությանը։

20–21 октября 2025 года IDBank принял участие в 50-й юбилейной международной банковской конференции Ассоциации банков Центральной и Восточной Европы (BACEE), выступив в качестве серебряного спонсора. Конференция была посвящена 25-летию Ассоциации и прошла в Вене, Австрия, объединив ведущих руководителей и экспертов банковского и финансового сектора из Центральной и Восточной Европы, Юго-Восточной Европы, Кавказа и Центральной Азии.
Банк представлял председатель правления господин Мгер Абраамян, который также принял участие в заседании круглого стола руководителей региональных банков высокого уровня, где обсуждались ключевые вызовы, стратегии и примеры успеха, формирующие финансовую среду региона.
Участие IDBank вновь подчеркивает его приверженность международному сотрудничеству, развитию регионального партнёрства и внедрению инновационных подходов в сфере финансовых услуг. Официально присоединившись к BACEE в апреле 2025 года, банк продолжает укреплять свои позиции в международном финансовом сообществе и способствует диалогу о будущем банковской системы на развивающихся рынках.