Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող «Սիլ Ինշուրանս» ընկերությունը կրկին հաղթել է Երևանի քաղաքապետարանի ապահովագրական փաթեթի մրցույթում։ Այդ մասին Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստի ժամանակ ասել է առողջապահության վարչության պետ Դավիթ Կարապետյանը։
«Հեկտեմբերի 13-ից գործում է Երևանի քաղաքապետարանի և նրա ենթակա ՓԲԸ-ների աշխատակիցների համար ապահովագրական փաթեթը։ Պայմանագիրը կնքվել է մրցույթը շահած «Սիլ Ինշուրանս» ընկերության հետ»- նշել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նա հայտնել է, որ մեկամսյա ժամկետում կարող են ապահովագրվել նաև ընտանիքի անդամները՝ մինչև 21 տարեկան երեխաները, ինչպես նաև մինչև 70 տարեկան ամուսինը, կինը, ծնողը։
Կարապետյանը նաև ստորաբաժանումների ղեկավարներին խնդրել է, որ հորդորեն իրենց աշխատակիցներին կանխարգելիչ ստուգում անցնել՝ նշելով, որ նախորդ տարի 15 հազար ապահովագրված անձանցից ընդամենը 2 հազարն էր անցել կանխարգելիչ հետազոտություն։

Компания «Sil Insurance», принадлежащая семье депутата Хачатура Сукиасяна от фракции «Гражданский договор» Национального собрания, вновь выиграла конкурс на страховой пакет сотрудников мэрии Еревана и её подведомственных предприятий. Об этом заявил начальник Управления здравоохранения мэрии Еревана Давид Карапетян в ходе оперативного заседания.
«С 13 февраля действует страховой пакет для сотрудников мэрии Еревана и её подведомственных государственных некоммерческих организаций. Договор заключён с победившей в конкурсе компанией «Sil Insurance»», – отметил он, передаёт Panorama.am .
Он также сообщил, что в течение месяца могут быть застрахованы члены семьи: дети до 21 года, а также супруг(а) и родители до 70 лет.
Карапетян призвал руководителей подразделений активнее побуждать своих сотрудников проходить профилактические обследования, отметив, что в прошлом году из 15 000 застрахованных лишь около 2 000 прошли профилактику.