IDBank-ը մասնակցել է ՀԲՄ նախաձեռնությամբ Կապանում կազմակերպված համաժողովին` «Սյունիքի մարզում բիզնեսի և բանկային համակարգի համագործակցության հնարավորությունները և հեռանկարները» թեմայով։
Համաժողովը մեկնարկել է «Բանկերը մեկ տեղում» էքսպոյով, որի ընթացքում մարզի բնակիչներն ու ձեռնարկատերերը հնարավորություն են ստացել շփվելու բանկերի ներկայացուցիչների հետ, ներկայացնելու իրենց բիզնես գաղափարներն ու կարիքները, տեղեկանալու ֆինանսավորման, վարկային ու խորհրդատվական հնարավորություններին։
Էքսպոն բաց հարթակ էր՝ համագործակցության, հարցուպատասխանի և փոխադարձ վստահության ձևավորման համար։
IDBank-ի և Իդրամի ՓՄՁ մանրածախ ցանցի ներգրավման կոորդինատոր Տիգրան Աղաջանյանի խոսքով՝ մարզերում ՓՄՁ-ների աճին նպաստելու համար Իդրամը ընդլայնել է մարզերում անհպում վճարումների ծածկույթը։
«Ամբողջ Հայաստանով մեկ ավելի քան 25,000 վաճառակետում հնարավոր է վճարել Idram&IDBank հավելվածով, իսկ մարզային բիզնեսները նշածս թվի ուղիղ 40%-ն են, ընդ որում՝ մենք հստակ տեսնում ենք անհպում վճարումների ակտիվությունը մարզերում։ Մեր բոլոր պրոդուկտների շրջանակում, ներառյալ բանկային պրոդուկտները, մեր թիմի ներկայացուցիչները գնում են բիզնեսների մոտ՝ հնարավորություն տալով առանց ժամանակ կորցնելու ու երկար թղթաբանության ապահովել վճարային բացառիկ գործիքակազմ՝ սկսած ակնթարթային բիզնես վարկերի տրամադրումից մինչև աշխատավարձային քարտերի տրամադրում ու անհպում վճարային լուծումներ»,–ասել է նա։
IDBank-ի Կապանի մասնաճյուղի ղեկավար Վլադիմիր Ստեփանյանի խոսքով՝ 2024-2025 թվականներին Բանկի մարզային մասնաճյուղերը զգալիորեն ավելացել են։
«Հիմա արդեն ունենք մասնաճյուղեր Աբովյանում, Գյումրիում, Վանաձորում, Էջմիածնում, Արմավիրում, Արտաշատում, Հրազդանում, Պռոշյան գյուղում, Կապանի մասնաճյուղն էլ այս տարի ենք բացել՝ ավելի մոտ ու հասանելի դառնալով Սյունիքի մարզի հաճախորդների համար։ Մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնումը մարզերում գերազանց հնարավորություն է ոչ միայն ֆիզիկական անձ հաճախորդներին էլ ավելի հարմարավետ սպասարկում տրամադրելու տեսանկյունից։ Մենք հասանելի ենք դարձրել նաև մեր բիզնես-հաճախորդների սպասարկումը․ նրանք այլևս կարիք չունեն հասնելու Երևան՝ Բանկի մասնաճյուղ մտնելու համար։ Մենք ավելի ենք մոտենում բիզնեսներին՝ տրամադրելով նույն որակի բանկային ծառայություններ, ինչ Երևանում», – նշել է նա։
IDBank-ը բանկային պրոդուկտների մեծ ու բազմազան ընտրություն ունի թե՛ բիզնես, թե՛ ֆիզիկական հաճախորդների համար։ Ինչպես մայրաքաղաքի, այնպես էլ մարզերի բոլոր մասնաճյուղերում հաճախորդները համապարփակ տեղեկատվություն կստանան իրենց հետաքրքրող պրոդուկտների մասին և պրոֆեսիոնալ խորհրդատվության շնորհիվ կկատարեն ճիշտ ընտրություն։

IDBank participated in a conference organized in Kapan by the Union of Banks of Armenia (UBA), titled “Opportunities and Prospects for Cooperation Between Business and the Banking System in the Syunik Region.”
The conference began with the “Banks in One Place” expo, during which residents and entrepreneurs had the opportunity to communicate directly with bank representatives, present their business ideas and needs, and learn about financing, credit, and consulting opportunities.
The expo served as an open platform for cooperation, Q&A sessions, and the development of mutual trust.
According to Tigran Aghajanyan, Coordinator of SME Retail Network Unit at IDBank and Idram, Idram has expanded its contactless payment coverage in the regions to support the growth of small and medium-sized enterprises (SMEs). “Across Armenia, payments can be made with the Idram&IDBank app in more than 25,000 points of sale_, and 40% of these belong to regional businesses. We clearly see increased activity in contactless payments in the regions. Through all our products, including banking ones, our teams visit businesses directly—allowing them to access a full range of payment tools without wasting time or dealing with lengthy paperwork, from instant business loans to payroll cards and contactless payment solutions,”_ he noted.
Vladimir Stepanyan, Head of IDBank’s Kapan Branch, stated that the Bank’s regional branch network has grown significantly in 2024–2025. “We now have branches in Abovyan, Gyumri, Vanadzor, Etchmiadzin, Armavir, Artashat, Hrazdan, and the village of Proshyan. The Kapan branch was opened this year to become more accessible to our clients in the Syunik region. Expanding our branch network in the regions is an excellent opportunity not only to provide more convenient service to individual clients, but also to improve our business customer service. Business clients no longer need to travel to Yerevan to visit a branch. We’re bringing the same high-quality banking services closer to them as those available in the capital,” said Stepanyan.
IDBank offers a wide and diverse range of banking products for both businesses and individual clients. In all its branches, whether in the capital or the regions, clients receive comprehensive information about the products they’re interested in and make well-informed choices thanks to professional consultation.