Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն հայտարարել է, որ Հարավային Կովկասում անհրաժեշտ է վերականգնել «3+3» ձևաչափով աշխատանքը։ Նա այդ մասին ասել է ԱՊՀ երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների նիստում։
Նա նշել է, որ տարածաշրջանում տրանսպորտային հաղորդուղիների բացումն ունի հիմնարար նշանակություն, հայտնում է APA-ն։
Շոյգուն նաև ընդգծել է, որ ընդհանուր առմամբ տարածաշրջանում նկատվում է իրավիճակի դրական փոփոխություն։
«3+3» ձևաչափով (Հայաստան, Ադրբեջան, Վրաստան, Ռուսաստան, Իրան և Թուրքիա) հանդիպումներին չի մասնակցում Վրաստանը, սակայն մշտապես հայտարարվում է, որ Թբիլիսիի համար դուռը բաց է։

Russian Security Council Secretary Sergey Shoigu has stated that the 3+3 format should be reactivated in the South Caucasus. He made the remarks at a meeting of security council secretaries from CIS countries.
According to APA, Shoigu stressed that opening regional transportation routes is of fundamental importance.
He also noted that overall, the situation in the region has shown positive developments.
The 3+3 format includes Armenia, Azerbaijan, Georgia, Russia, Iran, and Turkey. While Georgia has not participated in past meetings, officials have consistently stated that the door remains open for Tbilisi’s involvement.