Արժույթի միջազգային հիմնադրամը ներկայացրել է մի շարք երկրների, այդ թվում Հայաստանի մեկ շնչին բաժին ընկնող համախառն ներքին արդյունքի ցուցանիշը։ Հայաստանում այն կազմում է 8970 դոլար։
Վրաստանի համար նշված ցուցանիշը գնահատվել է մոտ 10,130 դոլար, իսկ Ադրբեջանի դեպքում այն կազմել է մոտ 7370 դոլար։
Իրանում այդ ցուցանիշը 4070 դոլար է, իսկ Թուրքիայում 18,200 դոլար։
Ռուսաստանում մեկ շնչի հաշվով ՀՆԱ-ն գնահատվել է 17,450 դոլար։
Ըստ ԱՄՀ տվյալների, ՀՀ–ին համեմատաբար մոտ ցուցանիշ ունի Բելառուսը՝ 9400 դոլար, Մոլդովայում այն 8240 է։
Իսկ, օրինակ, Ղազախստանում այդ ցուցանիշը 14,720, Լատվիայում՝ 25,630, որոնք նույնպես հետխորհրդային երկրներ են։

The International Monetary Fund has released data on per capita gross domestic product (GDP) for several countries, including Armenia, where the figure stands at $8,970.
According to the data, Georgia’s per capita GDP is approximately $10,130, while Azerbaijan’s is about $7,370.
In Iran, the figure is $4,070, and in Turkey, it reaches $18,200. Russia has a per capita GDP of $17,450.
Armenia’s GDP per capita is similar to that of Belarus ($9,400) and slightly higher than Moldova’s ($8,240).
In comparison, Kazakhstan reports $14,720, and Latvia, another former Soviet state, has a per capita GDP of $25,630.