Նոյեմբերի 13-ին ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է անցկացրել ամերիկյան խոշոր ավիափոխադրողներից մեկի՝ «Delta Air Lines» ընկերության փոխնախագահ Բոբ Լեթենեյի հետ։ Hանդիպման հիմնական թեման վերաբերել է Երևան–Լոս Անջելես ուղղությամբ ուղիղ ավիաթռիչքների իրականացման հնարավորությանը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ուղևորահոսքի պահանջարկին, տեխնիկական և լոգիստիկ հնարավորություններին, ինչպես նաև այն համագործակցության ձևերին, որոնք կարող են խթանել ԱՄՆ-ի և Հայաստանի միջև օդային հաղորդակցության զարգացումը, հայտնում է ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանության
Դեսպան Մկրտչյանն ընդգծել է, որ ուղիղ թռիչքների գործարկումը մեծ նշանակություն կարող է ունենալ սփյուռքի հետ կապերի ամրապնդման, զբոսաշրջային հոսքի աճի և տնտեսական կապերի խորացման տեսանկյունից։
Քննարկումները նախատեսվում է շարունակել մասնագիտական մակարդակում՝ գնահատելու նախագծի գործնական իրագործման հնարավորությունները։

On November 13, Armenia’s Ambassador to the U.S., Narek Mkrtchyan, met with Bob Letteney, Vice President of major U.S. carrier Delta Air Lines. The primary focus of the meeting was the feasibility of launching direct flights between Yerevan and Los Angeles.
According to the Armenian Embassy in the U.S., discussions covered passenger demand, logistical and technical capacity, and potential areas of cooperation to promote stronger air connectivity between the United States and Armenia.
Ambassador Mkrtchyan emphasized that such direct flights could play a vital role in strengthening ties with the diaspora, boosting tourism, and enhancing economic relations.
Follow-up discussions are expected to continue at a technical and professional level to assess the practical implementation of the project.