Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը նոյեմբերի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի գլխավորած պատվիրակությանը, որի հետ քննարկվել են տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ավելացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։ Առանձին անդրադարձ է կատարվել ագրոարդյունաբերության ոլորտում փոխգործակցության, գյուղատնտեսական արտադրանքի անխափան արտահանումների կազմակերպման, համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման, բուսասանիտարիայի ոլորտում փորձի փոխանակման հնարավորություններին։
Առավել հեռանկարային ուղղությունների թվում կարևորվել է նաև զբոսաշրջության ոլորտում հարաբերությունների խորացումը։
Ավելի վաղ Պապոյանը հայտնել էր, որ Հայաստանի համախառն ներքին արդյունքը 2025 թվականի երրորդ եռամսյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 6.2%-ով։

21 ноября министр экономики Армении Геворг Папоян принял делегацию во главе с послом России в Армении Сергеем Копыркиным. На встрече обсуждались вопросы, касающиеся расширения экономического сотрудничества между двумя странами.
Был затронут широкий круг тем, связанных с увеличением товарооборота. Особое внимание уделено взаимодействию в агропромышленном комплексе, организации бесперебойного экспорта сельскохозяйственной продукции, созданию совместных предприятий, а также обмену опытом в области фитосанитарного контроля.
Также в числе перспективных направлений выделено углубление сотрудничества в сфере туризма.
Ранее Папоян сообщил, что в третьем квартале 2025 года валовой внутренний продукт Армении увеличился на 6,2% по сравнению с аналогичным периодом 2024 года.