ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ հոկտեմբերին Հայաստանում գրանցվել է աշխատատեղերի ռեկորդային թիվ՝ 810,074։
«2025թ. հոկտեմբերին ռեկորդային թվով աշխատատեղեր ունենք՝ 810,074 աշխատատեղ։ Նախորդ տարվա հոկտեմբերին՝ 779,151։ Այսպիսով նախորդ տարվա հոկտեմբերի համեմատ աշխատատեղերը ավելացել են 30,923-ով»,–գրել է նա։
Համաշխարհային բանկը Հայաստանում 2025–ին կանխատեսում է ՀՆԱ-ի 5․2 %, իսկ 2026 թվականին՝ 4․9 % աճ: Այդ մասին ասվում է Հայաստանի տնտեսության վիճակի մասին ՀԲ հերթական զեկույցում։ Կանխատեսումը չի ներառում Հայաստանի, ԱՄՆ-ի և Ադրբեջանի` օգոստոսի 8-ի համաձայնագրերը և դրանց կնքմանը հաջորդած իրադարձությունները (Ադրբեջանով տարանցմամբ Հայաստան հացահատիկի մատակարարումը)։

Armenia's Economy Minister Gevorg Papoyan announced on Facebook that a record number of 810,074 jobs were registered in October 2025.
“In October 2025, we recorded the highest number of jobs — 810,074. In October last year, the figure was 779,151. That’s an increase of 30,923 jobs compared to the same month last year,” he wrote.
The announcement comes amid optimistic economic projections. According to the World Bank’s latest report on Armenia, the country’s GDP is forecast to grow by 5.2% in 2025 and 4.9% in 2026. These forecasts do not yet reflect the impact of the August 8 agreements between Armenia, the U.S., and Azerbaijan or subsequent events such as grain transit from Azerbaijan to Armenia.