ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը նոյեմբերի 25-ին տեսակապի միջոցով մասնակցել է Մինսկում անցկացվող Եվրասիական տնտեսական միության ագրոարդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի վեցերորդ նիստին, հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Նիստի ընթացքում նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի ագրոարդյունաբերական համալիրի զարգացման հեռանկարները՝ անդրադառնալով ոլորտային հիմնական ուղղություններին և նախատեսվող ծրագրերին։
Մասնակիցները քննարկել են ԵԱՏՄ շրջանակում համատեղ կոոպերացիոն ծրագրերի ֆինանսավորման հնարավոր մեխանիզմները, տնտեսական գործընթացների առաջխաղացման ուղիները, գիտահետազոտական աշխատանքների իրականացման և թվայնացման նշանակությունը։
Նիստի ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա 2026 թվականին՝ Ղազախստանի տարածքում։

On November 25, Armenia’s Minister of Economy Gevorg Papoyan participated via video link in the sixth meeting of the Eurasian Economic Union’s Agro-Industrial Policy Council held in Minsk, according to the Ministry of Economy.
During the session, Papoyan presented the prospects for Armenia’s agro-industrial complex, outlining sectoral priorities and planned programs.
Participants discussed potential mechanisms for financing joint cooperation programs within the EAEU, ways to advance economic processes, and the importance of research and digitalization in the sector.