ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Ասատուր Վարդանյանը հանդիպում է ունեցել Հանքային պաշարների հաշվետվությունների միջազգային ստանդարտների կոմիտեի (CRIRSCO) նախագահ Գարթ Քիրքհեմի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Նախարարի տեղակալը շեշտել է, որ Հայաստանի՝ CRIRSCO-ին անդամակցելը ռազմավարական կարևորություն ունի և ներառված է երկրի հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացման ռազմավարության մեջ։
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի՝ CRIRSCO-ին անդամակցության ընթացակարգերին, ներառյալ տեխնիկական և իրավական պահանջներին, որոնք անհրաժեշտ են լիիրավ անդամ դառնալու համար։
Քննարկմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ՏԿԵՆ «Հանրապետական երկրաբանական ֆոնդ» ՊՈԱԿ-ի ղեկավար Հարություն Մովսիսյանը, ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ընդերքի վերահսկողության վարչության պետ Վահան Գրիգորյանը, Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի դեկան Սարգիս Քելյանը, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ընկերության կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը, ինչպես նաև Հայաստանի հանքարդյունաբերության և մետալուրգիայի ասոցիացիայի նախագահ Վարդան Ջհանյանը։

Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Asatur Vardanyan met with a delegation led by Gareth Kirkham, Chair of the Committee for Mineral Reserves International Reporting Standards (CRIRSCO).
Vardanyan emphasized that Armenia’s accession to CRIRSCO is of strategic importance and is part of the country’s mining sector development strategy.
The meeting focused on Armenia’s accession procedures to CRIRSCO, including the technical and legal requirements needed for full membership.
The discussion also included participation from Harutyun Movsisyan, Head of the “Republican Geological Fund” state organization; Vahan Grigoryan, Head of the Subsoil Control Department at the Environmental and Mining Inspectorate; Sargis Kelyan, Dean of the Faculty of Geography and Geology at Yerevan State University; Armen Stepanyan, Director of Sustainable Development at Zangezur Copper-Molybdenum Combine; and Vardan Jhanjyan, President of the Mining and Metallurgy Association of Armenia.