Ջրի սակագինը Հայաստանում 2026 թվականին չի փոխվի։ Որոշումը կայացվել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նիստում։
ՀԾԿՀ սակագնային վարչության պետ Աշոտ Ուլիխանյանը հայտարարեց, որ առանցքային պարամետրերով (ջրի սպառման ծավալ, էլեկտրաէներգիայի սակագներ) էական փոփոխություններ (ավելի քան 0,5% ) չեն արձանագրվել, ուստի որոշվել է սակագինը թողնել նույն մակարդակում:
Անապահով ընտանիքների համար սակագինը կմնա 180 դրամ մեկ խորանարդ մետրի համար, մյուս տնային տնտեսությունների և ձեռնարկությունների համար այն կկազմի 200.42 դրամ։

26 Ноябрь 2025 - 11:46 AMT
В 2026 году в Армении тариф на воду останется неизменным. Соответствующее решение было принято на заседании Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ).
Начальник тарифного управления КРОУ Ашот Улиханян сообщил, что по ключевым параметрам — объём потребления воды и тарифы на электроэнергию — не зафиксировано значительных изменений (более 0,5%). В связи с этим было решено сохранить текущий тариф.
Для социально необеспеченных семей тариф останется на уровне 180 драмов за кубометр, для остальных домашних хозяйств и предприятий — 200,42 драма за кубометр.