Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա–ն մասնակցելու է Լիբանանում Հռոմի պապի պատվին կայանալիք ընդունելությանը և միջոցառումներին, որոնք նվիրված եմ Նիկիայի ժողովի 1700-ամյակին։
Հրավերը փոխանցել է Լիբանանում պապական նվիրակ Փաուլո արքեպիսկոպոս Բորջիան։
«Վեհափառ Հայրապետը ներկա պիտի գտնվի նոյեմբերի 30–ին Լիբանանի նախագահական նստավայրում կայանալիք ըննդունելությանն ի պատիվ Հռոմի Պապ Լեոն ԺԴ քահանայապետի»,–ասվում է Արամ Ա–ի ֆեյսբուքյան էջում։
Դեկտեմբերի 1–ին Արամ Ա–ն հրավիրված է ճաշի Սուրբ քահանայապետի հետ, ինչպես նաև Բեյրութի նահատակաց հրապարակում կայանալիք քրիստոնյա և մահմեդական հոգևոր առաջնորդների հանդիպմանը և հանդես է գալու ելույթով։

Католикос Великого дома Киликийского Арам I примет участие в приёме и мероприятиях, организованных в Ливане в честь Папы Римского Льва XIV, посвящённых 1700-летию Первого Никейского собора.
Приглашение передал папский нунций в Ливане архиепископ Паоло Борджа.
Как сообщается на официальной странице Арама I в Facebook, «Католикос примет участие в приёме в честь Папы Льва XIV, который состоится 30 ноября в президентском дворце Ливана».
1 декабря Арам I приглашён на обед со Святым Отцом, а также на встречу христианских и мусульманских религиозных лидеров, которая пройдёт на Площади Мучеников в Бейруте. Католикос выступит с речью.