ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է 2025 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսների պետական բյուջեի կատարման վերաբերյալ տվյալները։
2025 թվականի առաջին տասը ամիսների ընթացքում պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 2,367.8 մլրդ դրամ։ Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ դրանք ավելացել են 14.2 տոկոսով կամ մոտ 294.4 մլրդ դրամով։
Նույն ժամանակահատվածում պետական բյուջեի ծախսերն էլ կազմել են 2,597.5 մլրդ դրամ, ինչը 312.6 մլրդ դրամով կամ 13.7 տոկոսով գերազանցում է 2024 թվականի նույն ամիսների ցուցանիշը։
Այս տարվա հունվարից հոկտեմբեր պետական բյուջեն իրականացվել է 229.7 մլրդ դրամ պակասուրդով, այն դեպքում, երբ 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածում պակասուրդը կազմել է 211.5 մլրդ դրամ։

Министерство финансов Армении опубликовало данные об исполнении государственного бюджета за январь–октябрь 2025 года.
За первые десять месяцев текущего года доходы госбюджета составили 2 367,8 млрд драмов. Это на 14,2% или примерно на 294,4 млрд драмов больше по сравнению с аналогичным периодом 2024 года.
Расходы за тот же период составили 2 597,5 млрд драмов, что на 312,6 млрд драмов (или 13,7%) превышает показатели прошлого года.
Бюджет был исполнен с дефицитом в размере 229,7 млрд драмов, в то время как в январе–октябре 2024 года дефицит составил 211,5 млрд драмов.