9 Դեկտեմբեր 2025 - 15:09 AMT
Թուրքիայի հայկական համայնքում աճող տնտեսական դժվարություններին և աղքատությանը ավելի արդյունավետ հակազդելու նպատակով Պոլսո հայոց պատրիարք Սահակ Բ–ն հանդիպել է հասարակական-սոցիալական օգնության ոլորտում գործող միությունների և կամավոր նախաձեռնությունների ներկայացուցիչների հետ, հայտնում է Ermenihaber-ը։
Հանդիպմանը մասնակցել են «Հույս» միությունը, «Մեր Հայեր» միությունը, «Բարեկամ» խմբակը, ինչպես նաև անհատներից Ասլան Գյուները, պատրիարքարանի «Սոցիալական օգնության հանձնախմբի» (PSYK) նախագահ Հերման Գավաֆյանը և նույն հանձնախմբի քարտուղար Մարթա Ժոսլին Տինչքայըքճըն։
Մեկ ամիս առաջ եկեղեցիների բարեսիրական մարմինների հետ անցկացված խորհրդակցությունից հետո այս հանդիպումը նպատակ ուներ զարգացնել փոխադարձ կապերը և ձևավորել կայուն համագործակցային մոդելներ՝ ուղղված սոցիալական միասնականության ամրապնդմանը։

9 Декабрь 2025 - 15:22 AMT
С целью более эффективного противодействия растущим экономическим трудностям и бедности в армянской общине Турции Константинопольский патриарх Саак II провёл встречу с представителями объединений и волонтёрских инициатив, занимающихся общественно-социальной помощью, сообщает Ermenihaber.
Во встрече приняли участие объединение «Надежда», группа «Наши армяне», коллектив «Дружба», а также частные лица, в том числе Аслан Гюнер, председатель «Комиссии по социальной помощи» при патриархате (PSYK) Герман Гавафян и секретарь этой комиссии Марта Жослин Тынчкаикчы.
После совещания с церковными благотворительными структурами, состоявшегося месяц назад, нынешняя встреча ставила целью развитие взаимных связей и формирование устойчивых моделей сотрудничества для укрепления социальной солидарности.