9 Դեկտեմբեր 2025 - 15:09 AMT
Թուրքիայի հայկական համայնքում աճող տնտեսական դժվարություններին և աղքատությանը ավելի արդյունավետ հակազդելու նպատակով Պոլսո հայոց պատրիարք Սահակ Բ–ն հանդիպել է հասարակական-սոցիալական օգնության ոլորտում գործող միությունների և կամավոր նախաձեռնությունների ներկայացուցիչների հետ, հայտնում է Ermenihaber-ը։
Հանդիպմանը մասնակցել են «Հույս» միությունը, «Մեր Հայեր» միությունը, «Բարեկամ» խմբակը, ինչպես նաև անհատներից Ասլան Գյուները, պատրիարքարանի «Սոցիալական օգնության հանձնախմբի» (PSYK) նախագահ Հերման Գավաֆյանը և նույն հանձնախմբի քարտուղար Մարթա Ժոսլին Տինչքայըքճըն։
Մեկ ամիս առաջ եկեղեցիների բարեսիրական մարմինների հետ անցկացված խորհրդակցությունից հետո այս հանդիպումը նպատակ ուներ զարգացնել փոխադարձ կապերը և ձևավորել կայուն համագործակցային մոդելներ՝ ուղղված սոցիալական միասնականության ամրապնդմանը։

9 December 2025 - 15:22 AMT
To better address the rising economic difficulties and poverty within Turkey’s Armenian community, Patriarch Sahak II of Constantinople met with representatives of associations and volunteer initiatives involved in public and social aid, Ermenihaber reports.
Attendees included the “Hope” association, the “Our Armenians” group, the “Friendship” collective, as well as individuals such as Aslan Gyuner, Herman Gavafyan (Chairman of the Patriarchate’s Social Aid Commission, PSYK), and the commission’s secretary, Marta Joslin Tınçkayıkçı.
Following a previous consultation with church-affiliated charities a month ago, this meeting aimed to deepen mutual ties and create sustainable cooperation models to strengthen social solidarity.