11 Դեկտեմբեր 2025 - 13:05 AMT
Մոսկվայում ՀՀ դեսպանատան մոտ Նիկոլ Փաշինյանին դիմավորել են բողոքի ակցիայով։ Ակցիայի մասնակիցները կոչ են արել ՀՀ իշխանություններին հրաժարվել հակասահմանադրական գործողություններից, ինչպես նաև՝ ազատ արձակել հոգևորականներին և գործարար Սամվել Կարապետյանին, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Ցույցին միացած հոգևորականները կոչ են արել ռուսաստանաբնակ հայերին համախմբվել և ամուր կանգնել Եկեղեցու և Հայրապետի կողքին։
Գիշերը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ինքնաթիռը Մոսկվայի փոխարեն վայրէջք է կատարել Սանկտ Պետերբուրգում։ Առավոտյան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակել է իր ուղևորությունը և մեկնել Մոսկվա, որտեղ կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստին:

A protest was held near the Armenian Embassy in Moscow as Prime Minister Nikol Pashinyan arrived in the Russian capital. Participants called on Armenia's authorities to cease unconstitutional actions and to release imprisoned clergy members and businessman Samvel Karapetyan, Pastinfo reports.
Clergy who joined the protest urged Armenians living in Russia to unite and firmly support the Church and the Catholicos.
Overnight, Prime Minister Nikol Pashinyan’s plane landed in St. Petersburg instead of Moscow. In the morning, he continued his trip to Moscow to attend the next session of the Eurasian Intergovernmental Council.