11 Դեկտեմբեր 2025 - 13:05 AMT
Մոսկվայում ՀՀ դեսպանատան մոտ Նիկոլ Փաշինյանին դիմավորել են բողոքի ակցիայով։ Ակցիայի մասնակիցները կոչ են արել ՀՀ իշխանություններին հրաժարվել հակասահմանադրական գործողություններից, ինչպես նաև՝ ազատ արձակել հոգևորականներին և գործարար Սամվել Կարապետյանին, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Ցույցին միացած հոգևորականները կոչ են արել ռուսաստանաբնակ հայերին համախմբվել և ամուր կանգնել Եկեղեցու և Հայրապետի կողքին։
Գիշերը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ինքնաթիռը Մոսկվայի փոխարեն վայրէջք է կատարել Սանկտ Պետերբուրգում։ Առավոտյան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակել է իր ուղևորությունը և մեկնել Մոսկվա, որտեղ կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստին:

У посольства Армении в Москве прошла акция протеста по случаю прибытия премьер-министра Никола Пашиняна. Как сообщает «Пастинфо», участники акции призвали власти Армении отказаться от антиконституционных действий, а также потребовали освободить арестованных духовных лиц и бизнесмена Самвела Карапетяна.
Присоединившиеся к акции священнослужители обратились к армянам, проживающим в России, с призывом сплотиться и твердо встать на сторону Церкви и Католикоса.
Ночью самолет премьер-министра Армении Никола Пашиняна вместо Москвы приземлился в Санкт-Петербурге. Утром глава правительства продолжил поездку и вылетел в Москву для участия в очередном заседании Евразийского межправительственного совета.