22 Դեկտեմբեր 2025 - 10:07 AMT
ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը Էներգետիկի օրվան նվիրված շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ ՀԷՑ-ի ավելի քան 1700 աշխատակից պարգևատրվել է խնայողությունների հաշվին։
«Մեր երկրում դեկտեմբերի 22-ը՝ տարվա ամենակարճ լուսային օրը, նշվում է որպես Էներգետիկի օր: Շնորհավորում եմ էներգետիկայի ոլորտում մասնագիտական գործունեություն ծավալող մեր տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներին, և մասնավորապես, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի» հազարավոր մեր աշխատակիցներին՝ Էներգետիկի օրվա առիթով։
Ի արժևորումն ՀՀ-ում էներգետիկայի զարգացման ոլորտում և էներգետիկ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած անուրանալի վաստակի՝ ՀԷՑ-ի մոտ 1753 աշխատակից, ովքեր 25 և ավելի տարիների աշխատանքային փորձ ունեն մեր ընկերությունում, ընկերության խնայողությունների հաշվին այսօր պարգևատրվել են 25 հազարից մինչև 60 հազար ՀՀ դրամ (հարկված) պարգևավճարներով։
Հավելեմ նաև, որ ՀԷՑ-ում այս պահին ունենք աշխատակից, ով ավելի քան 61 տարի (1964 թ.-ից) աշխատում է մեր ընկերությունում և այս պահին հանդիսանում է ՀԷՑ-ի «Գեղամա» մասնաճյուղի ենթակայանների «Սևան» խմբի պետը. նա Էմիլ Բախշիի Գևորգյանն է (ծնված 1946 թվականին). արևշատությու՛ն Ձեզ, պրն Գևորգյան»,- նշված է ուղերձում։

Временно исполняющий обязанности управляющего «Электрических сетей Армении» (ЭСА) Романос Петросян в своём поздравительном послании по случаю Дня энергетика сообщил, что более 1700 сотрудников были премированы за счет экономии компании.
«22 декабря — день с самым коротким световым днем в году — в Армении отмечается как День энергетика. Поздравляю десятки тысяч специалистов в сфере энергетики, а особенно — наших коллег из ЭСА, с профессиональным праздником.
В знак признания их неоценимого вклада в развитие энергетики и обеспечение энергетической безопасности страны, около 1753 сотрудников ЭСА, имеющих 25 и более лет трудового стажа в компании, получили премии в размере от 25 000 до 60 000 драмов (после налогообложения), выплаченные за счет сбережений компании.
Также отмечу, что в ЭСА по сей день трудится сотрудник с более чем 61-летним стажем (с 1964 года). Это господин Эмиль Геворгян, 1946 года рождения, руководитель группы подстанций «Севан» филиала «Гегама». Крепкого вам здоровья, господин Геворгян», — говорится в обращении.
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) лишила компанию «Ташир Капитал» лицензии на управление ЭСА. В течение ближайших трёх месяцев КРОУ будет вести переговоры с советом директоров компании о передаче имущественных прав. В случае отсутствия соглашения государство может изъять имущество в рамках закона о приоритетном общественном интересе.