Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սանկտ Պետերբուրգում առանձին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Փաշինյանը մասնակցել է Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին, ինչպես նաև Անկախ Պետությունների Համագործակցության երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին, որն ավանդաբար անցկացվում է դեկտեմբերի վերջին օրերին Սանկտ Պետերբուրգում։
Փաշինյանի և Պուտինի նախորդ երկկողմ բանակցությունները կայացել են 2025 թվականի սեպտեմբերին՝ Կրեմլում։ Այդ ժամանակ Հայաստանի վարչապետն ու մի շարք օտարերկրյա պատվիրակությունների ղեկավարներ ժամանել էին Մոսկվա՝ մասնակցելու Գլոբալ ատոմային համաժողովին։

Президент Российской Федерации Владимир Путин провёл в Санкт-Петербурге закрытую встречу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, сообщает РИА Новости. О содержании переговоров не сообщается.
Пашинян находился в Санкт-Петербурге для участия в заседании Высшего Евразийского экономического совета, а также в неформальном саммите СНГ, который традиционно проходит в последние дни декабря.
Предыдущие двусторонние переговоры между Пашиняном и Путиным состоялись в сентябре 2025 года в Кремле, в рамках Глобального атомного форума, где также присутствовали главы других иностранных делегаций.