Wizz Air ավիաընկերությունը 2026թ. հունիսի 12-ից գործարկելու է Երևան- Լոնդոն-Երևան երթուղով չվերթերը:
Թռիչքները «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Լոնդոնի «Լյուտոն» օդանավակայան կիրականացվեն շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երկուշաբթի և ուրբաթ, հայտնում է «Զվարթնոց» օդանավակայանը։
Ըստ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության՝ տոմսերը հասանելի են կայքում և բջջային հավելվածում՝ սկսած 48․99 դոլարից։
«Մեծապես կարևորում ենք Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթերի մեկնարկը։ Սա կարևոր քայլ է Հայաստանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև հաղորդակցությունների ընդլայնման ուղղությամբ։ Այսօրվա իրադարձությունը ՀՀ կառավարության օդային ոլորտը զարգացնելուն միտված քաղաքականության արդյունքն է։ Վստահ եմ, որ այս նոր երթուղին նոր հնարավորություններ կբացի քաղաքացիների համար, ինչպես նաև կզարգացնի տուրիզմը։ Հաջորդիվ ևս շարունակելու ենք աջակցել այն նախաձեռնություններին, որոնք նպաստում են տրանսպորտային հասանելիության և միջազգային համագործակցության ընդլայնմանը»,- ասել է ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը։
Ընկերության կորպորատիվ և կայուն զարգացման հաղորդակցությունների ղեկավար Անաստասիա Նովակը նշել է, որ սա հերթական նոր երթուղին է՝ ընդգծելով ընկերության աճող ներկայությունը Հայաստանի ավիաշուկայում։

Wizz Air has announced the launch of direct flights between Yerevan and London starting June 12, 2026. The flights will operate twice a week—on Mondays and Fridays—from Zvartnots International Airport to London Luton Airport.
According to Armenia’s Ministry of Territorial Administration and Infrastructure, tickets are available on wizzair.com and via the mobile app, starting from $48.99.
“We highly value the launch of direct flights between Yerevan and London. This is a key step in expanding connectivity between Armenia and the UK. Today’s event reflects the Armenian government's continued aviation development policy. I am confident this new route will offer more opportunities to citizens and contribute to tourism growth. We will keep supporting initiatives that enhance transport accessibility and international cooperation,” said Minister Davit Khudatyan.
Anastasia Nowak, Wizz Air’s Head of Corporate and ESG Communications, called the route another important milestone in the airline’s growing presence in Armenia’s aviation market.