Wizz Air ավիաընկերությունը 2026թ. հունիսի 12-ից գործարկելու է Երևան- Լոնդոն-Երևան երթուղով չվերթերը:
Թռիչքները «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Լոնդոնի «Լյուտոն» օդանավակայան կիրականացվեն շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երկուշաբթի և ուրբաթ, հայտնում է «Զվարթնոց» օդանավակայանը։
Ըստ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության՝ տոմսերը հասանելի են կայքում և բջջային հավելվածում՝ սկսած 48․99 դոլարից։
«Մեծապես կարևորում ենք Երևան-Լոնդոն ուղիղ չվերթերի մեկնարկը։ Սա կարևոր քայլ է Հայաստանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև հաղորդակցությունների ընդլայնման ուղղությամբ։ Այսօրվա իրադարձությունը ՀՀ կառավարության օդային ոլորտը զարգացնելուն միտված քաղաքականության արդյունքն է։ Վստահ եմ, որ այս նոր երթուղին նոր հնարավորություններ կբացի քաղաքացիների համար, ինչպես նաև կզարգացնի տուրիզմը։ Հաջորդիվ ևս շարունակելու ենք աջակցել այն նախաձեռնություններին, որոնք նպաստում են տրանսպորտային հասանելիության և միջազգային համագործակցության ընդլայնմանը»,- ասել է ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը։
Ընկերության կորպորատիվ և կայուն զարգացման հաղորդակցությունների ղեկավար Անաստասիա Նովակը նշել է, որ սա հերթական նոր երթուղին է՝ ընդգծելով ընկերության աճող ներկայությունը Հայաստանի ավիաշուկայում։

Авиакомпания Wizz Air с 12 июня 2026 года запускает прямые рейсы по маршруту Ереван–Лондон–Ереван. Самолёты будут вылетать из международного аэропорта «Звартноц» в лондонский аэропорт Лютон дважды в неделю — по понедельникам и пятницам, сообщает пресс-служба ереванского аэропорта.
По данным Министерства территориального управления и инфраструктур Армении, билеты доступны на официальном сайте и в мобильном приложении, цены начинаются от 48,99 долларов.
«Мы придаём большое значение запуску прямых рейсов между Ереваном и Лондоном. Это важный шаг в направлении расширения транспортных связей между Арменией и Великобританией. Сегодняшнее событие — результат политики правительства Армении, направленной на развитие авиационной отрасли. Уверен, что новый маршрут откроет новые возможности для граждан и будет способствовать росту туризма. Мы и впредь будем поддерживать инициативы, направленные на улучшение транспортной доступности и развитие международного сотрудничества», — заявил министр Давид Худатян.
Глава корпоративных и устойчивых коммуникаций Wizz Air Анастасия Новак отметила, что это очередной новый маршрут, подчёркивающий растущее присутствие авиакомпании на рынке Армении.