24 Դեկտեմբեր 2025 - 08:27 AMT
Ադրբեջանից Հայաստան բենզին ներկրած երկրորդ ընկերությունը եղել է «Շիշա ուորլդ» ՍՊԸ-ն։ Այդ մասին հայտնել են Պետական եկամուտների կոմիտեից, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի համաձայն, ընկերությունը հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերի 20-ին։ Միակ բաժնետերը Սամվել Մկրտչյանն է։
Նշվում է, որ ընկերության հետ կապ հաստատել չի հաջողվել։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ադրբեջանական բենզին ներկրող մյուս ընկերությունը «Մեգա Թրեյդն» է, որը ՀՀ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող «Սիլ կոնցեռնի» կազմում է։
«Մեգա Թրեյդն» Ադրբեջանից 600 տոննա բենզին է ներկրել։ Ընդհանուր ՀՀ է ներմուծվել 22 վագոն բենզին։ Սուքիասյանների «Մեգա Թրեյդ» ընկերությանը պատկանող «Ran oil» բենզալցակայաններում երեկվանից լիտրը 430 դրամով արդեն վաճառվում է ադրբեջանական «Պրեմիում» տեսակի բենզինը։

24 Декабрь 2025 - 08:55 AMT
Второй компанией, импортировавшей бензин из Азербайджана в Армению, стало ООО «Шиша уорлд», сообщили в Комитете государственных доходов, передает Factor.am .
Согласно данным Государственного реестра юридических лиц, компания была основана 20 декабря 2022 года. Единственным акционером является Самвел Мкртчян.
Отмечается, что связаться с компанией не удалось.
Ранее стало известно, что другой компанией, импортирующей азербайджанский бензин, является «Мега Трейд», входящая в состав «Сил концерна», принадлежащего семье депутата фракции «Гражданский договор» Национального собрания Армении и крупного предпринимателя Хачатура Сукиасяна.
Компания «Мега Трейд» импортировала из Азербайджана 600 тонн бензина. В общей сложности в Армению было ввезено 22 вагона бензина. С вчерашнего дня на автозаправочных станциях «Ran Oil», принадлежащих компании «Мега Трейд» семьи Сукиасянов, азербайджанский бензин марки «Премиум» продается по цене 430 драмов за литр.