25 Դեկտեմբեր 2025 - 12:31 AMT
Հայաստանի տնտեսական ակտիվությունը 2025 թվականի հունվար–նոյեմբեր ամիսներին կազմել է 8․3 տոկոս։ Այդ մասին կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ կառավարության ներկայիս գնահատականներով տնտեսական աճը տարվա արդյունքներով առնվազն 6 տոկոս կկազմի, թեև, ըստ նրա, կան գործընկերներ, ովքեր չեն բացառում, որ աճը կարող է լինել նաև ավելի բարձր, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Պետք է ուրախությամբ արձանագրեմ, որ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը հունվար-նոյեմբերին կազմել է 8․3 տոկոս։ Մինչ նոյեմբերի տվյալների հրապարակումը մենք արդեն որոշակի վստահություն ունեինք, որ տնտեսական աճը 6 տոկոսից քիչ չի լինի»,-նշել է Փաշինյանը։

25 Декабрь 2025 - 12:45 AMT
Экономическая активность Армении в январе–ноябре 2025 года составила 8,3 процента, заявил премьер-министр Никол Пашинян на заседании правительства.
По его словам, согласно текущим оценкам правительства, экономический рост по итогам года составит как минимум 6 процентов, хотя, отметил он, есть партнеры, которые не исключают и более высокий показатель, сообщает «Арменпресс».
«С удовлетворением должен отметить, что показатель экономической активности за январь–ноябрь составил 8,3 процента. Еще до публикации ноябрьских данных у нас уже была определенная уверенность, что экономический рост не будет ниже 6 процентов», — заявил Пашинян.