Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ շինծու գործերով Բաքվի ռազմական դատարանում դեկտեմբերի 26-ին կայանալիք դատական նիստը պաշտպանական կողմի միջնորդությամբ հետաձգվել է։
Նրա դատապաշտպան Էմիլ Բաբիշովը խնդրել է հետաձգել նիստը իր պաշտպանյալի մոտ առողջական խնդիրների պատճառով, հայտնում է Minval.az-ը։
Նշվում է, որ դատարանը հաշվի է առել փաստաբանի դիմումը և բավարարել է խնդրանքը։
Հաջորդ նիստը նշանակվել է դեկտեմբերի 30-ին։
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի` ԿԽՄԿ պատվիրակները դեկտեմբերի 24-ին և 25-ին այցելել են Ադրբեջանում պահվող բոլոր հայ անձանց։ Այդ մասին ասել է ԿԽՄԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման պատասխանատու Զառա Ամատունին:Նա նշել է, որ այցելող թիմի կազմում՝ պատվիրակների մեջ եղել է նաև բժիշկ:

26 December 2025 - 14:25 AMT
The Baku Military Court has postponed the December 26 hearing in the case against former Artsakh State Minister Ruben Vardanyan, following a motion by the defense, reports Minval.az .
Vardanyan’s attorney Emil Babishov requested the delay due to his client’s health issues. The court reviewed and granted the motion.
The next session has been scheduled for December 30.
According to Zara Amatuni, spokesperson for the ICRC’s Armenia office, International Committee of the Red Cross delegates visited all detained Armenian individuals in Azerbaijan on December 24 and 25. The visiting team included a physician.