Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ շինծու գործերով Բաքվի ռազմական դատարանում դեկտեմբերի 26-ին կայանալիք դատական նիստը պաշտպանական կողմի միջնորդությամբ հետաձգվել է։
Նրա դատապաշտպան Էմիլ Բաբիշովը խնդրել է հետաձգել նիստը իր պաշտպանյալի մոտ առողջական խնդիրների պատճառով, հայտնում է Minval.az-ը։
Նշվում է, որ դատարանը հաշվի է առել փաստաբանի դիմումը և բավարարել է խնդրանքը։
Հաջորդ նիստը նշանակվել է դեկտեմբերի 30-ին։
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի` ԿԽՄԿ պատվիրակները դեկտեմբերի 24-ին և 25-ին այցելել են Ադրբեջանում պահվող բոլոր հայ անձանց։ Այդ մասին ասել է ԿԽՄԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման պատասխանատու Զառա Ամատունին:Նա նշել է, որ այցելող թիմի կազմում՝ պատվիրակների մեջ եղել է նաև բժիշկ:

26 декабря в Военном суде Баку должно было состояться слушание по делу против бывшего государственного министра Арцаха Рубена Варданяна, однако оно было отложено по ходатайству защиты, сообщает Minval.az .
Адвокат Варданяна, Эмиль Бабишов, попросил перенести заседание из-за проблем со здоровьем своего подзащитного. Суд удовлетворил просьбу.
Следующее заседание назначено на 30 декабря.
По словам Зары Аматуни, представителя армянского офиса Международного комитета Красного Креста (МККК), делегаты организации 24 и 25 декабря навестили всех удерживаемых в Азербайджане армян. В составе делегации был также врач.