Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանըտեղեկացրել է, որ կենցաղային թափոնների վերամշակման գործարանի կառուցման մրցութային փաթեթը հասանելի է և մրցույթն արդեն հայտարարված է։
«Տարբեր երկրներից գործընկերներ արդեն հայտեր են ներկայացրել»,- հավելել է նա, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Նրա խոսքով՝ հետաքրքրված կողմերն ունեն երեք ամիս ժամանակ՝ ուսումնասիրելու մրցութային փաթեթը և ներկայացնելու իրենց առաջարկները։
«Այդ առաջարկների հիման վրա երկփուլ մրցույթով կամփոփենք հաղթողին։ Սա մեր երկու ճանապարհներից մեկն է, և կարևոր է, որ այս ճանապարհով սկսենք անցնել»,- ասել է Ավինյանը։
Քաղաքապետը նշել է, որ լավատես է և վստահում է, որ կլինեն որակյալ լուծումներ, քանի որ հետաքրքրությունը մեծ է։

29 Декабрь 2025 - 09:09 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян сообщил, что тендерный пакет по строительству завода по переработке бытовых отходов доступен, и конкурс уже официально объявлен. Он отметил, что партнёры из разных стран уже подали заявки, передаёт Auroranews.am .
По словам мэра, заинтересованные стороны имеют три месяца, чтобы изучить тендерную документацию и представить свои предложения. Победитель будет выбран по итогам двухэтапного конкурса.
«Это один из двух путей, которыми мы идём, и важно, чтобы мы начали продвигаться именно по этому направлению», — подчеркнул Авинян.
Он добавил, что оптимистично настроен и уверен, что будут получены качественные предложения, поскольку интерес к проекту высокий.